ЕЛ - Сјајне вијести за Звезду: Бамберг разбио Ефес!

Кошаркаши Бамберга декласирали су Ефес у гостима са 87:68, у дуелу 25. кола Евролиге.  Овај резултат иде на руку и кошаркашима Црвене звезде пошто Ефес остаје на 13 победа и имаће барем једну мање од црвено-белих после ове рунде.  Тринкијери, Делијо! Немци згазили Ефес за Звезду! Изненађујућа победа Бросе Баскета – 87:68.

Кошарка 10.03.2017 | 21:30
Немачки шампион нанео екипи Велимира Перасовића веома непријатан пораз!

Бамберг је заблистао у Турској и "укочио" Ефес на путу за Топ 8.

Тим Андрее Тринкјерија је надиграо, надскочио (42:31) и претрчао домаћина, који је ушао у меч као велики фаворит и ипак доживео 12. пораз, због којег ће остати на осмој позицији.

Са друге стране, Бамберг се вратио на деобу деветог места, које дели са Макабијем (и једни и други по 9-16).

ЕФЕС - БАМБЕРГ 68:87 (23:17, 9:25, 13:22, 23:23)

Тринкјеријев састав наставио је тамо где је стао у другом полувремену меча против Звезде. Играо је атрактивно, погађао шутеве (9/13 за три поена, уз 61 одсто за два) и повећавао вођство од друге четвртине до почетка последње, када је други пут стекао максималну предност 68:47.

Тренер домаћина Велимир Перасовић тражио је решења, али у његовој екипи једноставно није било играча довољно расположеног да покрене саиграче. На другој страни, Леон Радошевић и Николо Мели постигли су по 16 поена, Маодо Ло 15 и Даријус Милер 14.

Након пропуштене шансе да се додатно учврсти на путу ка Топ 8, Ефес ће у преосталих пет кола играти код куће против Макабија, Фенербахчеа и Олимпијакоса, а гостоваће Жалгирису и Реалу, у последњем колу.

До овог пораза, Перасовићев тим "везао" је четири узастопне победе, па ће му Звезда, Басконија и ПАО и до следећег кола "бежати" бар по једну победу.

Прошле седмице, после пораза у Београду, тренер Бамберга Андреа Тринкијери је рекао да ће Црвена звезда сигурно играти четвртфинале Евролиге. Можда је италијански стручњак знао нешто што ми не знамо, а можда је веровао да може да убије Ефес у Истанбулу. Како било немачки представник је направио велику услугу црвено-белима и у 25.колу уздигнутих руку напустио дворану Апи Ипекчи – 87:68

Готово сензационалан исход, али екипе Андрее Тринкијерија је руглу извирнула атлетске способности чета Велимира Перасовића. Домаћин је само у првој четвртини имао благу предност, али онда је Бросе ухватио под своје папирнатог фавоита. Тачније био је ово меч на којима се Немцима вратило за изгубљене мечеве на једну лопту.

Тринкијеријева екипа играла је спартанску одбрану, а на другој страни је сипала тројке из свих позиција. Готово фасцинантно делује податак да је Бросе погодио шест тројки из седам покушаја  у првом полувремену.  Када није хтело споља – а то се ретко дешавало –Леон Радошевић је поправљао. Хрватски крилни центар тотално је поништио вредност Гренџера и Ханиката, био готово непогрешив у шуту за два. Како било Бросе је серијом 16:0 дошао до велике предности и играче турског представника увукао у нервозу. У другој и трећој четвртини Ефес је постигао 22 поена...

Бросе је био скакачки доминантан, а и Ертел  није био расположен за аисстенције.

Без обзира на резултат из Мадрида Ефес ће после овог кола остати иза Црвене звезде. Био је ово први пораз Пивара од 27.јануара и дуела против ЦСКА из Москве. Ефес тренутно има скор 13:12.

Најефикаснији у редовима домаћина био је Чеди Осман са 15 поена, док су најбољи у чети из Немачке били Мели и Радошевић са 16 поена.

Барселона - УНИКС 70:62

Табела: ЦСКА 19-6, Реал 18-6, Олимпијакос 17-7, Фенербахче 16-9, Звезда 14-10, Басконија 14-11, Панатинаикос 14-11, Ефес 13-12, Дарушафака 12-12, Жалгирис 11-14, Барселона 10-15, Макаби 9-16, Бамберг 9-16, Галатасарај 8-17, УНИКС 7-18, Армани 7-18.

Извор: мондо.рс/моззартспорт