EL - Sjajne vijesti za Zvezdu: Bamberg razbio Efes!

Košarkaši Bamberga deklasirali su Efes u gostima sa 87:68, u duelu 25. kola Evrolige.  Ovaj rezultat ide na ruku i košarkašima Crvene zvezde pošto Efes ostaje na 13 pobeda i imaće barem jednu manje od crveno-belih posle ove runde.  Trinkijeri, Delijo! Nemci zgazili Efes za Zvezdu! Iznenađujuća pobeda Brose Basketa – 87:68.

Košarka 10.03.2017 | 21:30
Nemački šampion naneo ekipi Velimira Perasovića veoma neprijatan poraz!

Bamberg je zablistao u Turskoj i "ukočio" Efes na putu za Top 8.

Tim Andree Trinkjerija je nadigrao, nadskočio (42:31) i pretrčao domaćina, koji je ušao u meč kao veliki favorit i ipak doživeo 12. poraz, zbog kojeg će ostati na osmoj poziciji.

Sa druge strane, Bamberg se vratio na deobu devetog mesta, koje deli sa Makabijem (i jedni i drugi po 9-16).

EFES - BAMBERG 68:87 (23:17, 9:25, 13:22, 23:23)

Trinkjerijev sastav nastavio je tamo gde je stao u drugom poluvremenu meča protiv Zvezde. Igrao je atraktivno, pogađao šuteve (9/13 za tri poena, uz 61 odsto za dva) i povećavao vođstvo od druge četvrtine do početka poslednje, kada je drugi put stekao maksimalnu prednost 68:47.

Trener domaćina Velimir Perasović tražio je rešenja, ali u njegovoj ekipi jednostavno nije bilo igrača dovoljno raspoloženog da pokrene saigrače. Na drugoj strani, Leon Radošević i Nikolo Meli postigli su po 16 poena, Maodo Lo 15 i Darijus Miler 14.

Nakon propuštene šanse da se dodatno učvrsti na putu ka Top 8, Efes će u preostalih pet kola igrati kod kuće protiv Makabija, Fenerbahčea i Olimpijakosa, a gostovaće Žalgirisu i Realu, u poslednjem kolu.

Do ovog poraza, Perasovićev tim "vezao" je četiri uzastopne pobede, pa će mu Zvezda, Baskonija i PAO i do sledećeg kola "bežati" bar po jednu pobedu.

Prošle sedmice, posle poraza u Beogradu, trener Bamberga Andrea Trinkijeri je rekao da će Crvena zvezda sigurno igrati četvrtfinale Evrolige. Možda je italijanski stručnjak znao nešto što mi ne znamo, a možda je verovao da može da ubije Efes u Istanbulu. Kako bilo nemački predstavnik je napravio veliku uslugu crveno-belima i u 25.kolu uzdignutih ruku napustio dvoranu Api Ipekči – 87:68

Gotovo senzacionalan ishod, ali ekipe Andree Trinkijerija je ruglu izvirnula atletske sposobnosti četa Velimira Perasovića. Domaćin je samo u prvoj četvrtini imao blagu prednost, ali onda je Brose uhvatio pod svoje papirnatog favoita. Tačnije bio je ovo meč na kojima se Nemcima vratilo za izgubljene mečeve na jednu loptu.

Trinkijerijeva ekipa igrala je spartansku odbranu, a na drugoj strani je sipala trojke iz svih pozicija. Gotovo fascinantno deluje podatak da je Brose pogodio šest trojki iz sedam pokušaja  u prvom poluvremenu.  Kada nije htelo spolja – a to se retko dešavalo –Leon Radošević je popravljao. Hrvatski krilni centar totalno je poništio vrednost Grendžera i Hanikata, bio gotovo nepogrešiv u šutu za dva. Kako bilo Brose je serijom 16:0 došao do velike prednosti i igrače turskog predstavnika uvukao u nervozu. U drugoj i trećoj četvrtini Efes je postigao 22 poena...

Brose je bio skakački dominantan, a i Ertel  nije bio raspoložen za aisstencije.

Bez obzira na rezultat iz Madrida Efes će posle ovog kola ostati iza Crvene zvezde. Bio je ovo prvi poraz Pivara od 27.januara i duela protiv CSKA iz Moskve. Efes trenutno ima skor 13:12.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Čedi Osman sa 15 poena, dok su najbolji u četi iz Nemačke bili Meli i Radošević sa 16 poena.

Barselona - UNIKS 70:62

Tabela: CSKA 19-6, Real 18-6, Olimpijakos 17-7, Fenerbahče 16-9, Zvezda 14-10, Baskonija 14-11, Panatinaikos 14-11, Efes 13-12, Darušafaka 12-12, Žalgiris 11-14, Barselona 10-15, Makabi 9-16, Bamberg 9-16, Galatasaraj 8-17, UNIKS 7-18, Armani 7-18.

Izvor: mondo.rs/mozzartsport