ПОР: Спортинг баш не игра шампионски!

Виторија Гимараеш извукла бод са Жозе Алваладе стадиона - 1:1.

Фудбал 06.03.2017 | 14:00
Прво полувреме припало је Спортингу, друго Виторији Гимараеш. Када се све сабере гости су борбеношћу заслужили да однесу бод са Жозе Алваладе стадиона на коме су против Лавова играли 1:1.

Ови тимови знају да играју нерешено, а тако је било у последња два међусобна сусрета. Ово је трећи заредом, тако да када следећи пут у листи видите ове тимове размислите о иксу.

Оба гола пала су на сличан начин. Веома лепе и тачне акције са доста додавања, дубок пас, повратна и лагана егзекуција Руиза у 35. минуту, односно Мареге у 76.

После изједначења многи су очекивали да ће Спортинг свим силама да нападне сва три бода, али су то махом били јалови напади.

Са овим иксом Спортинг је дошао до 48. бода, али је то далеко мање убедљиво од онога што показују Бенфика (60 бодова) и Порто (59 бодова).