POR: Sporting baš ne igra šampionski!

Vitorija Gimaraeš izvukla bod sa Žoze Alvalade stadiona - 1:1.

Fudbal 06.03.2017 | 14:00
Prvo poluvreme pripalo je Sportingu, drugo Vitoriji Gimaraeš. Kada se sve sabere gosti su borbenošću zaslužili da odnesu bod sa Žoze Alvalade stadiona na kome su protiv Lavova igrali 1:1.

Ovi timovi znaju da igraju nerešeno, a tako je bilo u poslednja dva međusobna susreta. Ovo je treći zaredom, tako da kada sledeći put u listi vidite ove timove razmislite o iksu.

Oba gola pala su na sličan način. Veoma lepe i tačne akcije sa dosta dodavanja, dubok pas, povratna i lagana egzekucija Ruiza u 35. minutu, odnosno Marege u 76.

Posle izjednačenja mnogi su očekivali da će Sporting svim silama da napadne sva tri boda, ali su to mahom bili jalovi napadi.

Sa ovim iksom Sporting je došao do 48. boda, ali je to daleko manje ubedljivo od onoga što pokazuju Benfika (60 bodova) i Porto (59 bodova).