БЕЛ: Гент и Генк висе за плеј-оф?!

Порази Андерлехта и Брижа коло пре краја првог дела Про лиге.

Фудбал 05.03.2017 | 11:00
Тек последње коло у белгијској Про лиги наредног викенда одлучиће о преосталим путницима у плеј-оф, а према тренутном положају на табели ван овог доигравања остају Гент и Генк, који обично важе за знамените клубове. Само три тима ће се сигурно борити за Лигу шампиона - Бриж, Андерлехт и Варегем, преоосталих пет који се боре за још три места у доигравању стрепеће до последњег кола.

Два клуба сличног имена су први испод црте, а ако је некадашњем шампиону, чије боје брани и српски репрезентативац Стефан Митровић нека вајда, то је што у последњем колу у директном дуелу дочекује Мехелен на свом терену, тим који са бодом више држи пету позицију. Гент је вечерас забележио важну победу и то у Беверену после преокрета у наставку - 2:3 (2:1), за коју се побринуо сјајни Пребе, као и стрелац победоносног поготка Кубо у 78. минуту.

Генк је на свом терену савладао Бриж са 2:1 захваљујући головима у првом полувремену Самате, али ће за плеј-оф морати да се избори у последњем колу победом против Вестерла, али и ако им остали резултати буду ишли на руку. Неуспех владајућег шампиона Белгије није искористио Андерлехт, који је поражен у самој завршници на гостовању у против Мехелена - 3:2 (2:0), а могао је бодом да избије на чело табеле.

Стандард Саше Јанковића забележио је нови пораз, овај пут од Мускрона у гостима (1:0), па му преостаје битисање у доигравању за Лигу Европе, али у плеј-ауту јер је раније изгубио шансе за плеј-оф. Занимљво је и на дну табеле где Вестерло није безбедан јер Мускрон има два бода мање па нас очекује занимљивих завршних 90 минута следече недеље.