BEL: Gent i Genk vise za plej-of?!

Porazi Anderlehta i Briža kolo pre kraja prvog dela Pro lige.

Fudbal 05.03.2017 | 11:00
Tek poslednje kolo u belgijskoj Pro ligi narednog vikenda odlučiće o preostalim putnicima u plej-of, a prema trenutnom položaju na tabeli van ovog doigravanja ostaju Gent i Genk, koji obično važe za znamenite klubove. Samo tri tima će se sigurno boriti za Ligu šampiona - Briž, Anderleht i Varegem, preoostalih pet koji se bore za još tri mesta u doigravanju strepeće do poslednjeg kola.

Dva kluba sličnog imena su prvi ispod crte, a ako je nekadašnjem šampionu, čije boje brani i srpski reprezentativac Stefan Mitrović neka vajda, to je što u poslednjem kolu u direktnom duelu dočekuje Mehelen na svom terenu, tim koji sa bodom više drži petu poziciju. Gent je večeras zabeležio važnu pobedu i to u Beverenu posle preokreta u nastavku - 2:3 (2:1), za koju se pobrinuo sjajni Prebe, kao i strelac pobedonosnog pogotka Kubo u 78. minutu.

Genk je na svom terenu savladao Briž sa 2:1 zahvaljujući golovima u prvom poluvremenu Samate, ali će za plej-of morati da se izbori u poslednjem kolu pobedom protiv Vesterla, ali i ako im ostali rezultati budu išli na ruku. Neuspeh vladajućeg šampiona Belgije nije iskoristio Anderleht, koji je poražen u samoj završnici na gostovanju u protiv Mehelena - 3:2 (2:0), a mogao je bodom da izbije na čelo tabele.

Standard Saše Jankovića zabeležio je novi poraz, ovaj put od Muskrona u gostima (1:0), pa mu preostaje bitisanje u doigravanju za Ligu Evrope, ali u plej-autu jer je ranije izgubio šanse za plej-of. Zanimljvo je i na dnu tabele gde Vesterlo nije bezbedan jer Muskron ima dva boda manje pa nas očekuje zanimljivih završnih 90 minuta sledeče nedelje.