ШПА: Роналдо одмарао, Реал "продисао"! Барса сурова према Селти!

"Краљевски клуб" без свог најбољег играча одиграо меч без стреса на гостовању Еибару.  Реал убедљив без Роналда, прорадио Бензема! Фудбалери Реал Мадрида убедљиво су савладали Еибар 4:1, на гостовању у 26. колу шпанске Ла лиге.  Могу ли овако и у среду: Сурова Барса! За победе на "Балаидосу", Селта је у Каталонији платила превисоку цену - 11:1 у две сезоне. Може ли "Блауграна" овако и у среду?

Фудбал 04.03.2017 | 22:50
После две недеље мучења, Реал Мадрид одиграо је меч лишен тензије и рутински освојио нова три бода.

Екипа Зинедина Зидана славила је на гостовању Еибару и вратила се на прво место, јер сада има два бода више од Барселоне. Кристијано Роналдо није играо због повреде.

ЕИБАР - РЕАЛ МАДРИД 1:4 (0:3)

Већ после првих 30 минута фудбала било је јасно ко ће победити, јер су Карим Бензема са два и Џејмс Родригез једним голом отклонили неизвесност и поставили резултат 0:3.

У наставку су оба тима постигла по гол - Реал (Марко Асенсио у 60. минуту) и Еибар (Рубен Пења у 72).

Мадриђани су меч у Баскији решили у року од 15 минута средином првог полувремена, са два гола и асистенцијом Карима Бенземе.

Трећи гол постигао је Хамес Родригес, а на 4:0 је пола сата пре краја повисио Асенсио. Почасни гол за домаћина постигао је Пења у 72. минуту.

Реал је био доминантан упркос неигрању повређеног Крисијана Роналда, те суспендованих Гарета Бејла и Алвара Морате.

"Краљевски" клуб се тако вратио на прво место на табели са два бода више од Барселоне, која у суботу увече дочекује Селту, али ће после тог меча имати утакмицу више од највећег ривала.

Еибар је трећим мечом без победе у последња четири кола направио нови корак уназад у борби за пласман у Европу, заостаје три бода за шестопласираним Виљареалом, који касније дочекује Еспањол.

Фудбалери Селте побеђивали су Барселону прошле и ове сезоне, на свом "Балаидосу", резултатима 4:1, па 4:3.

"Освете" у Каталонији биле су сурове.

После 6:1 прошле, "Блауграна" је за пораз на "Балаидосу" узвратила небеско плавима са 5:0 (2:0), за четврту узастопну Ла Лига победу од париског дебакла и најаву (иако ово можда звучи преамбициозно) занимљивог реванша са Пари Сен Жерменом.

После две победе од 2:1, над Леганесом код куће и Атлетиком у Мадриду, састав одлазећег тренера Луиса Енрикеа у неколико дана напунио је госте на свом стадиону укупним резултатом 11:1, јер се слично Селти на излету у Барселони провео и Спортинг Хихон.

Једна "таква" победа од пет голова разлике биће неопходна прваку Шпаније у среду, 8. марта, да би се избацио ПСЖ и потпуно, али потпуно окренула већ изгубљена сезона.

Ако се то све укрсти са падом форме Реала и чињеницом да, додуше са утакмицом мање, првак Европе има бод мање од Барселоне у овом тренутку, ствари у једном од највећих клубова света нису више тако црне као што су биле пре само две недеље, када је скупоцен састав доживео један од најтежих пораза у 100 и кусур година дугој историји…

Плес пред око 80.000 људи прво је заплесао непоновљиви Лионел Меси, који се нашалио са одбраном Селте за 1:0 у 24. минуту, а испоставиће се да ће омалени доктор фудбалских наука до истека 90. минута постићи још један гол и два пута асистирати, односно да ће Парижане дочекати у језивој форми - 38 голова и 15 асистенција на 37 утакмица ове сезоне.

На његов пас у 40. минуту, Нејмар је дивним лобом повисио на 2:0, да би у другом полувремену кочнице попустиле, па се домаћин зауставио тек после пет постигнутих голова у мрежи тима који је у сезони 2014/15 победио у Каталонији 0:1 и за то платио са 11 голова у мрежи у наредних 180 минута игре на истом месту.

Управо је Селта екипа која би могла да "остави" Реал Мадрид испод Барселоне, утолико што фебруарски дуел ова два тима у Вигу није одигран због великог невремена, тако да ћемо одговор на питање да ли је Реал, заправо, изнад или испод Барсе на табели сазнати тек када тај дуел буде одигран накнадно. Када? Још није одлучено, јер су и Реал и Селта "активни" у евро-куповима.

Барселону после Пари Сен Жермена очекује серија мечева у којима би могла да настави серију победа: Депортиво, Валенсија, Гранада, Малага, Сосиједад... тако да је питање новог првака Шпаније итекако отворено.