ŠPA: Ronaldo odmarao, Real "prodisao"! Barsa surova prema Selti!

"Kraljevski klub" bez svog najboljeg igrača odigrao meč bez stresa na gostovanju Eibaru.  Real ubedljiv bez Ronalda, proradio Benzema! Fudbaleri Real Madrida ubedljivo su savladali Eibar 4:1, na gostovanju u 26. kolu španske La lige.  Mogu li ovako i u sredu: Surova Barsa! Za pobede na "Balaidosu", Selta je u Kataloniji platila previsoku cenu - 11:1 u dve sezone. Može li "Blaugrana" ovako i u sredu?

Fudbal 04.03.2017 | 22:50
Posle dve nedelje mučenja, Real Madrid odigrao je meč lišen tenzije i rutinski osvojio nova tri boda.

Ekipa Zinedina Zidana slavila je na gostovanju Eibaru i vratila se na prvo mesto, jer sada ima dva boda više od Barselone. Kristijano Ronaldo nije igrao zbog povrede.

EIBAR - REAL MADRID 1:4 (0:3)

Već posle prvih 30 minuta fudbala bilo je jasno ko će pobediti, jer su Karim Benzema sa dva i Džejms Rodrigez jednim golom otklonili neizvesnost i postavili rezultat 0:3.

U nastavku su oba tima postigla po gol - Real (Marko Asensio u 60. minutu) i Eibar (Ruben Penja u 72).

Madriđani su meč u Baskiji rešili u roku od 15 minuta sredinom prvog poluvremena, sa dva gola i asistencijom Karima Benzeme.

Treći gol postigao je Hames Rodriges, a na 4:0 je pola sata pre kraja povisio Asensio. Počasni gol za domaćina postigao je Penja u 72. minutu.

Real je bio dominantan uprkos neigranju povređenog Krisijana Ronalda, te suspendovanih Gareta Bejla i Alvara Morate.

"Kraljevski" klub se tako vratio na prvo mesto na tabeli sa dva boda više od Barselone, koja u subotu uveče dočekuje Seltu, ali će posle tog meča imati utakmicu više od najvećeg rivala.

Eibar je trećim mečom bez pobede u poslednja četiri kola napravio novi korak unazad u borbi za plasman u Evropu, zaostaje tri boda za šestoplasiranim Viljarealom, koji kasnije dočekuje Espanjol.

Fudbaleri Selte pobeđivali su Barselonu prošle i ove sezone, na svom "Balaidosu", rezultatima 4:1, pa 4:3.

"Osvete" u Kataloniji bile su surove.

Posle 6:1 prošle, "Blaugrana" je za poraz na "Balaidosu" uzvratila nebesko plavima sa 5:0 (2:0), za četvrtu uzastopnu La Liga pobedu od pariskog debakla i najavu (iako ovo možda zvuči preambiciozno) zanimljivog revanša sa Pari Sen Žermenom.

Posle dve pobede od 2:1, nad Leganesom kod kuće i Atletikom u Madridu, sastav odlazećeg trenera Luisa Enrikea u nekoliko dana napunio je goste na svom stadionu ukupnim rezultatom 11:1, jer se slično Selti na izletu u Barseloni proveo i Sporting Hihon.

Jedna "takva" pobeda od pet golova razlike biće neophodna prvaku Španije u sredu, 8. marta, da bi se izbacio PSŽ i potpuno, ali potpuno okrenula već izgubljena sezona.

Ako se to sve ukrsti sa padom forme Reala i činjenicom da, doduše sa utakmicom manje, prvak Evrope ima bod manje od Barselone u ovom trenutku, stvari u jednom od najvećih klubova sveta nisu više tako crne kao što su bile pre samo dve nedelje, kada je skupocen sastav doživeo jedan od najtežih poraza u 100 i kusur godina dugoj istoriji…

Ples pred oko 80.000 ljudi prvo je zaplesao neponovljivi Lionel Mesi, koji se našalio sa odbranom Selte za 1:0 u 24. minutu, a ispostaviće se da će omaleni doktor fudbalskih nauka do isteka 90. minuta postići još jedan gol i dva puta asistirati, odnosno da će Parižane dočekati u jezivoj formi - 38 golova i 15 asistencija na 37 utakmica ove sezone.

Na njegov pas u 40. minutu, Nejmar je divnim lobom povisio na 2:0, da bi u drugom poluvremenu kočnice popustile, pa se domaćin zaustavio tek posle pet postignutih golova u mreži tima koji je u sezoni 2014/15 pobedio u Kataloniji 0:1 i za to platio sa 11 golova u mreži u narednih 180 minuta igre na istom mestu.

Upravo je Selta ekipa koja bi mogla da "ostavi" Real Madrid ispod Barselone, utoliko što februarski duel ova dva tima u Vigu nije odigran zbog velikog nevremena, tako da ćemo odgovor na pitanje da li je Real, zapravo, iznad ili ispod Barse na tabeli saznati tek kada taj duel bude odigran naknadno. Kada? Još nije odlučeno, jer su i Real i Selta "aktivni" u evro-kupovima.

Barselonu posle Pari Sen Žermena očekuje serija mečeva u kojima bi mogla da nastavi seriju pobeda: Deportivo, Valensija, Granada, Malaga, Sosijedad... tako da je pitanje novog prvaka Španije itekako otvoreno.