Нови краљ Чемпионшипа!

Крис Вуд са још два гола провозао Лидс кроз Бирмингем - 3:1.

Фудбал 04.03.2017 | 00:12
Лидс је наставио поход ка Премијер лиги, а нова победа на гостовању у Бирмингему од 3:1 само је додатно зацементирала место у плеј-офу за великана са Еланд Роуда.

Видећемо да ли ће сјајна екипа Герија Монка у преосталих 11 кола успети можда да се домогне другог места које је тренутно на великих седам бодова, али ако нешто може да их радује то је да имају најбољег стрелца Чемпионшипа. Крис Вуд од вечерас је нови краљ голгетера међу друголигашима јер је са сва нова гола стигао до бројке од 22 и прешишао Двајта Гејла из Њукасла (20).

Први гол Новозеланђанина био је прелепи лоб у првом полувремену, а након што је лепим поготком Гарднера Бирмингем изједначио почетком другог дела, опет је Вуд био спасилац Лидса. Сјајно је некадашњи голгетер Лестера погодио на пас Калвина Филипса у 67. минуту, а тачку на овај меч и тријумф гостију ставио је десетак минута пре краја новајлија Алфонсо Педраца који се коначно привикава на нову средину после доласка из Виљареала.

Ова победа учврстила је Лидс на четвртом месту са бодом мање од Хадерсфилда, док је очајни Бирмингем са менаџером Ђанфранком Золом уписао шести пораз на последњих осам утакмица па ће плеј-оф остати пусти сан за Плавце.