Novi kralj Čempionšipa!

Kris Vud sa još dva gola provozao Lids kroz Birmingem - 3:1.

Fudbal 04.03.2017 | 00:12
Lids je nastavio pohod ka Premijer ligi, a nova pobeda na gostovanju u Birmingemu od 3:1 samo je dodatno zacementirala mesto u plej-ofu za velikana sa Eland Rouda.

Videćemo da li će sjajna ekipa Gerija Monka u preostalih 11 kola uspeti možda da se domogne drugog mesta koje je trenutno na velikih sedam bodova, ali ako nešto može da ih raduje to je da imaju najboljeg strelca Čempionšipa. Kris Vud od večeras je novi kralj golgetera među drugoligašima jer je sa sva nova gola stigao do brojke od 22 i prešišao Dvajta Gejla iz Njukasla (20).

Prvi gol Novozelanđanina bio je prelepi lob u prvom poluvremenu, a nakon što je lepim pogotkom Gardnera Birmingem izjednačio početkom drugog dela, opet je Vud bio spasilac Lidsa. Sjajno je nekadašnji golgeter Lestera pogodio na pas Kalvina Filipsa u 67. minutu, a tačku na ovaj meč i trijumf gostiju stavio je desetak minuta pre kraja novajlija Alfonso Pedraca koji se konačno privikava na novu sredinu posle dolaska iz Viljareala.

Ova pobeda učvrstila je Lids na četvrtom mestu sa bodom manje od Hadersfilda, dok je očajni Birmingem sa menadžerom Đanfrankom Zolom upisao šesti poraz na poslednjih osam utakmica pa će plej-of ostati pusti san za Plavce.