ФРА: Мамана украо славље српском Бордоу!

Јовановић и Гајић солидни у ремију Жирондинаца и Лиона - 1:1 (1:0).

Фудбал 03.03.2017 | 23:42
Српски Бордо није успео да издржи притисак Лиона и освоји три бода у дербију 28. кола Лиге 1. Сјајан меч одигран је вечерас на стадиону Матму Атлантик, а после свега виђеног реми од 1:1 је можда и најправеднији исход овог дуела.

Вукашин Јовановић и Милан Гајић поново су заузели позиције на десној страни одбране домаћина, а после сјајне акције у 16. минуту Камано је идеално послужио Ваду, који је рутински матирао голмана Лопеса за вођство Бордоа. Тај гол пао је између два промашаја Лаказета, који је био поприлично индиспониран вечерас, а најбољу шансу за госте у првом делу пропустио је Мемфис Депајкоји је очајно захватио лопту у доброј позицији у 28. минуту.

Прво полувреме није било много садржајно, а остаће упамћено и по жутим картонима који су млади репрезентативци Србије добили у том периоду због грубих прекршаја. Невероватно како Бордо у периоду од 60. до 70. минута није успео да дуплира предност и заврши причу око ове утакмице. Сјајне шансе промашили су Камано, Лаборд и Малком, а када они нису успели, уследила је казна на другој страни.

После центаршута Валбуене у 79. минуту лопта је на другој стативи пала право на главу штопера Емануелеа Мамане, а Аргентинац, који је лестос стигао из Ривера, уписао је први погодак у дресу Лиона. Можда Бордо није заслужио овакав исход на крају, али то је фудбал, а гости су са задовољством прихватили овај бод којим су одржали четири поена разлике у односу на Жирондинце.

ЛИГА 1 - 28. коло