FRA: Mamana ukrao slavlje srpskom Bordou!

Jovanović i Gajić solidni u remiju Žirondinaca i Liona - 1:1 (1:0).

Fudbal 03.03.2017 | 23:42
Srpski Bordo nije uspeo da izdrži pritisak Liona i osvoji tri boda u derbiju 28. kola Lige 1. Sjajan meč odigran je večeras na stadionu Matmu Atlantik, a posle svega viđenog remi od 1:1 je možda i najpravedniji ishod ovog duela.

Vukašin Jovanović i Milan Gajić ponovo su zauzeli pozicije na desnoj strani odbrane domaćina, a posle sjajne akcije u 16. minutu Kamano je idealno poslužio Vadu, koji je rutinski matirao golmana Lopesa za vođstvo Bordoa. Taj gol pao je između dva promašaja Lakazeta, koji je bio poprilično indisponiran večeras, a najbolju šansu za goste u prvom delu propustio je Memfis Depajkoji je očajno zahvatio loptu u dobroj poziciji u 28. minutu.

Prvo poluvreme nije bilo mnogo sadržajno, a ostaće upamćeno i po žutim kartonima koji su mladi reprezentativci Srbije dobili u tom periodu zbog grubih prekršaja. Neverovatno kako Bordo u periodu od 60. do 70. minuta nije uspeo da duplira prednost i završi priču oko ove utakmice. Sjajne šanse promašili su Kamano, Labord i Malkom, a kada oni nisu uspeli, usledila je kazna na drugoj strani.

Posle centaršuta Valbuene u 79. minutu lopta je na drugoj stativi pala pravo na glavu štopera Emanuelea Mamane, a Argentinac, koji je lestos stigao iz Rivera, upisao je prvi pogodak u dresu Liona. Možda Bordo nije zaslužio ovakav ishod na kraju, ali to je fudbal, a gosti su sa zadovoljstvom prihvatili ovaj bod kojim su održali četiri poena razlike u odnosu na Žirondince.

LIGA 1 - 28. kolo