ШПА: Сосиједад баш хоће у ЛШ!

Реал Сосиједад славио је на гостовању Реал Бетису на отварању 26. кола Примере – 3:2 (2:1).  Вече спектакуларних потеза на Бенито Виљамарину, бодови отишли за Баскију! Сосиједад се пробио начетврто место шпанског првенства - 2:3.  Сосиједад на корак од рекорда! Осма победа плаво-белих из Баскије на гостујућим теренима ове сезоне.

Фудбал 03.03.2017 | 23:35
ШПА: Сосиједад баш хоће у ЛШ!
Тим са Аноете је овим тријумфом прескочио Атлетико Мадрид, па се сада налази на четвртом месту са два бода више од 'Јорганџија', који имају меч мање.

С друге стране, Андалужани су доживели 12. неуспех у сезони и заузимају 14. позицију са 27 бодова на свом конту.

Као и на гостовању Лас Палмасу пре две рунде, јунак Баскијаца пново је био невероватни везиста Саби Пријето са два поготка.

Џон Баутиста отворио је серију голова већ у деветом минуту, довевши госте у вођство, али је домаћин имао спреман одговор и стигао је убрзо до изједначења, пошто је у 16. минуту прецизан био Аиса Манди.

Десет минута касније, Пријето по први пут ступа на сцену за ново вођство, да би овога пута Алмадо Санабрија изједначио, у 65. минуту.

Међутим, човек који је цео живот провео у Сан Себастијану одлучио је да свом тиму донесе сва три бода, а то му је пошло за ногом у 72. минуту – када је главом са друге стативе завршио одличну акцију саиграча.

Дарко Брашанац одиграо је 87. минута за домаћи састав.

Фантастично отварање 26. кола шпанске Примере, али задовљни одличном фудбалском представом биће само гости из Сан Себастијана. Реал Сосиједад је са Бенито Виљамарина однео сва три бода, у серији феноменалних потеза за нијансу је био надахнутији од домаћег Бетиса, па вече дочекује као четвртопласирани тим националног првенства - 1:3 (1:2).

Свих пет голова на вечерашњој утакмици имали су нешто специјално у себи, али се мора издвојити други, односно први гол Бетиса, који је фантастичним волејом у мрежу Херонима Руљијапослао Алжирац Аиса Манди. Претходно је одличан центаршут у казнени простор гостију послао Дани Себаљос.

Ипак, човек одлуке и апсолутни јунак екипе Еузебија Сакристана био је искусни капитен Ћаби Пријето, који је постигао други, али и одлучујући трећи гол за свој тим на овој утакмици и још једном показао какав је мајстор.

Сосиједад се пробио на четвро место, док је Бетис остао на 14. позицији, али још увек нема потребе да превише стрепи за опстанак у елитном рангу.

Тиму из Сан Себастијана ово је трећа узастопна победа на гостовањима у Примери, а укупно осма у сезони 2016/17, што значи да се ова генерација, предвођена Асијером Иљарамендијем, налази на један тријумф од рекорда постављеног 1988, а изједначеног 2003. године.

На први поглед, рекло би се да ће Сосиједад имати више него довољно прилика да сруши тај рекорд, али када набројимо преосталих шест мечева "на страни" - Алавес, Атлетико Мадрид, Барселона, Валенсија, Севиља, Селта - не би било изненађење ни да остане без иједног тријумфа.

Тренутно је ипак најважније да су плаво-бели потиснули Атлетико са четврте позиције и да мимо очекивања настављају да се боре за пласман у квалификације за Лигу шампиона.

ПРИМЕРА - 26. КОЛО:

Бетис - Сосиједад 2:3 (1:2)
/Манди 16, Санабрија 65 - Баутиста 9, Пријето 26, 72/

Субота:
13.00 Леганес – Гранада
16.15 Еибар - Реал Мадрид
18.30 Виљареал – Еспањол
20.45 Барселона – Селта

Недеља:
12.00 Хихон - Ла Коруња
16.15 Атл. Мадрид – Валенсија
18.30 Лас Палмас – Осасуна
20.45 Билбао - Малага

Понедељак:
20.45 Алавес - Севиља

ТАБЕЛА: Барселона 57, Реал (-1) 56, Севиља 55, Сосиједад (+1) 48, Атлетико М. 46, Виљареал 42, Еибар 39, Атлетик Б. 38, Еспањол 36, Селта (-1) 35, Алавес 33, Лас Палмас 29, Валенсија 29, Бетис 27, Малага 26, Леганес 21, Депортиво (-1) 20, Гранада 19, Спортинг 17, Осасуна 10.

Извор: моззартспорт/Б92/мондо.рс

Коментари / 0

Оставите коментар