ŠPA: Sosijedad baš hoće u LŠ!

Real Sosijedad slavio je na gostovanju Real Betisu na otvaranju 26. kola Primere – 3:2 (2:1).  Veče spektakularnih poteza na Benito Viljamarinu, bodovi otišli za Baskiju! Sosijedad se probio načetvrto mesto španskog prvenstva - 2:3.  Sosijedad na korak od rekorda! Osma pobeda plavo-belih iz Baskije na gostujućim terenima ove sezone.

Fudbal 03.03.2017 | 23:35
Tim sa Anoete je ovim trijumfom preskočio Atletiko Madrid, pa se sada nalazi na četvrtom mestu sa dva boda više od 'Jorgandžija', koji imaju meč manje.

S druge strane, Andalužani su doživeli 12. neuspeh u sezoni i zauzimaju 14. poziciju sa 27 bodova na svom kontu.

Kao i na gostovanju Las Palmasu pre dve runde, junak Baskijaca pnovo je bio neverovatni vezista Sabi Prijeto sa dva pogotka.

Džon Bautista otvorio je seriju golova već u devetom minutu, dovevši goste u vođstvo, ali je domaćin imao spreman odgovor i stigao je ubrzo do izjednačenja, pošto je u 16. minutu precizan bio Aisa Mandi.

Deset minuta kasnije, Prijeto po prvi put stupa na scenu za novo vođstvo, da bi ovoga puta Almado Sanabrija izjednačio, u 65. minutu.

Međutim, čovek koji je ceo život proveo u San Sebastijanu odlučio je da svom timu donese sva tri boda, a to mu je pošlo za nogom u 72. minutu – kada je glavom sa druge stative završio odličnu akciju saigrača.

Darko Brašanac odigrao je 87. minuta za domaći sastav.

Fantastično otvaranje 26. kola španske Primere, ali zadovljni odličnom fudbalskom predstavom biće samo gosti iz San Sebastijana. Real Sosijedad je sa Benito Viljamarina odneo sva tri boda, u seriji fenomenalnih poteza za nijansu je bio nadahnutiji od domaćeg Betisa, pa veče dočekuje kao četvrtoplasirani tim nacionalnog prvenstva - 1:3 (1:2).

Svih pet golova na večerašnjoj utakmici imali su nešto specijalno u sebi, ali se mora izdvojiti drugi, odnosno prvi gol Betisa, koji je fantastičnim volejom u mrežu Heronima Ruljijaposlao Alžirac Aisa Mandi. Prethodno je odličan centaršut u kazneni prostor gostiju poslao Dani Sebaljos.

Ipak, čovek odluke i apsolutni junak ekipe Euzebija Sakristana bio je iskusni kapiten Ćabi Prijeto, koji je postigao drugi, ali i odlučujući treći gol za svoj tim na ovoj utakmici i još jednom pokazao kakav je majstor.

Sosijedad se probio na četvro mesto, dok je Betis ostao na 14. poziciji, ali još uvek nema potrebe da previše strepi za opstanak u elitnom rangu.

Timu iz San Sebastijana ovo je treća uzastopna pobeda na gostovanjima u Primeri, a ukupno osma u sezoni 2016/17, što znači da se ova generacija, predvođena Asijerom Iljaramendijem, nalazi na jedan trijumf od rekorda postavljenog 1988, a izjednačenog 2003. godine.

Na prvi pogled, reklo bi se da će Sosijedad imati više nego dovoljno prilika da sruši taj rekord, ali kada nabrojimo preostalih šest mečeva "na strani" - Alaves, Atletiko Madrid, Barselona, Valensija, Sevilja, Selta - ne bi bilo iznenađenje ni da ostane bez ijednog trijumfa.

Trenutno je ipak najvažnije da su plavo-beli potisnuli Atletiko sa četvrte pozicije i da mimo očekivanja nastavljaju da se bore za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.