ШПА: Маскерано и Нејмар уписали првенце, а Барса шестицу!

Лагана победа Каталонаца за ново преузимање првог места од Реал Мадрида.  Уметност фудбала у Месијевој глави, Суарезовом волеју и Нејмаровом прекиду! Шест комада против Спортинга. Убедљив и Виљареал. . .

Фудбал 01.03.2017 | 21:50
Фудбалери Барселоне продужили су низ без пораза у Примери на 18 утакмица. У 25. колу првенства Шпаније без много муке савладали су Спортинг из Хихона на свом стадиону убедљивих 6:1 (3:1).

Серију голова отворио је Лионел Меси у 9. минуту, после асистенције Хавијера Маскерана. Главом је лобовао истрчалог Пихуа Куељара и омогућио саиграчу из дефанзиве да упише своју прву лигашку асистенцију у 187 наступа за Барселону.

Био је то Месијев 21. гол ове сезоне у Примери, а 36. у исто толико утакмица рачунајући сва такмичења. Уједно, Аргентинац је постао једини играч у шпанском првенству ове сезоне који је голове постизао левом ногом, десном ногом, главом, из пенала и из слободног ударца!

На 2:0 повисио је Хуан Родригез аутоголом у 11. минуту. Неспретно је реаговао дефанзивац гостију после шута Луиса Суареза, а лопта чак и није ишла у оквир гола.

Успели су гости после лепе акције да смање разлику у 21. минуту, када је Карлос Кастро у мрежу послао лопту која се одбила од стативе, али је до одласка на одмор Луис Суарез вратио на "плус два". Учинио је Уругвајац то у 27. минуту из сјајног волеја, што је био његов укупно седми гол у четири утакмице против Спортинга из Хихона.

Убрзо по повратку са одмора, у 49. минуту, Пако Алкасер је рутински завршио додавање Лионела Месија после украдене лопте противничкој одбрани, а у 65. је Нејмар из слободног ударца постигао свој први погодак ове сезоне на стадиону Камп Ноу.

Тачку на утакмицу ставио је Иван Ракитић у 87. минуту, после лепе акције са Серхијом Робертом.

Барселона је овом победом поново преузела водећу позицију од Реал Марида, али поред два бода више, има и две утакмице више. Спортинг је остао у зони испадања.

Питање победника одлучено је још у свлачионицама. Јер није Спортинг од оних малих, али пркосних клубова који се разгоропаде кад се нађу преко пута великана. Нит је ова Барселона великан који ће то себи дозволити на свом терену. Лионел Меси и остатак екипе, Спортинг су искористили као спаринг партнера. Толико недораслог да су могли да се играју са њим. Да вежбају оно што иначе тешко пролази. Да обрадују навијаче серијом шмекерских потеза. Не зна се који од ког гола био мангупскији. И на крају 6:1!

А што се тиче самог утакмице? Нема су ту шта рећи кад се има у виду да је Лионел Меси, који је играо јубиларну 500. утакјмицу за Блауграну, успео да - пазите сад - главом лобује противничког голмана за 1:0, да би већ у 11. минуту вођство било дуплирано аутоголом Хуана Родригеза који је шут Луиса Суареза неспретно спровео у сопствену мрежу. Сузарез је у 27. ипак испунио циљ да се упише у листу стрелаца. Био је то његов 75. лигашки гол на 85 утакмица у дресу Барсе?! И савршен начин да се то уради - неодбрањив волеј иза леђа Пичуа Куељара.

Истина, успео је Карлос Кастро у међувремену да постигне један и за Спортинг, али шта то вреди кад је друго полувремен донело наставак Барсине рафалне паљбе. Пако Алкасер да му се врати самопоуздање, па Нејмарова лепотица из слободног ударца, на крају и дупли пас Ивана Ракитића и Серђија Роберта...

Убедљиво вече имали су и фудбалери Виљареала, који су у гостима савладали Осасуну 4:1.

У другом мечу вечери, Виљареал је успео да надокнади испуштено у поразу од Реала и на гостовању код последње пласиране Осасуне нашег Горана Чаушића (опет је одиграо свих 90 минута) извојевао лаганих 4:1 уз два поготка Сантоса Бореа.