ŠPA: Maskerano i Nejmar upisali prvence, a Barsa šesticu!

Lagana pobeda Katalonaca za novo preuzimanje prvog mesta od Real Madrida.  Umetnost fudbala u Mesijevoj glavi, Suarezovom voleju i Nejmarovom prekidu! Šest komada protiv Sportinga. Ubedljiv i Viljareal. . .

Fudbal 01.03.2017 | 21:50
Fudbaleri Barselone produžili su niz bez poraza u Primeri na 18 utakmica. U 25. kolu prvenstva Španije bez mnogo muke savladali su Sporting iz Hihona na svom stadionu ubedljivih 6:1 (3:1).

Seriju golova otvorio je Lionel Mesi u 9. minutu, posle asistencije Havijera Maskerana. Glavom je lobovao istrčalog Pihua Kueljara i omogućio saigraču iz defanzive da upiše svoju prvu ligašku asistenciju u 187 nastupa za Barselonu.

Bio je to Mesijev 21. gol ove sezone u Primeri, a 36. u isto toliko utakmica računajući sva takmičenja. Ujedno, Argentinac je postao jedini igrač u španskom prvenstvu ove sezone koji je golove postizao levom nogom, desnom nogom, glavom, iz penala i iz slobodnog udarca!

Na 2:0 povisio je Huan Rodrigez autogolom u 11. minutu. Nespretno je reagovao defanzivac gostiju posle šuta Luisa Suareza, a lopta čak i nije išla u okvir gola.

Uspeli su gosti posle lepe akcije da smanje razliku u 21. minutu, kada je Karlos Kastro u mrežu poslao loptu koja se odbila od stative, ali je do odlaska na odmor Luis Suarez vratio na "plus dva". Učinio je Urugvajac to u 27. minutu iz sjajnog voleja, što je bio njegov ukupno sedmi gol u četiri utakmice protiv Sportinga iz Hihona.

Ubrzo po povratku sa odmora, u 49. minutu, Pako Alkaser je rutinski završio dodavanje Lionela Mesija posle ukradene lopte protivničkoj odbrani, a u 65. je Nejmar iz slobodnog udarca postigao svoj prvi pogodak ove sezone na stadionu Kamp Nou.

Tačku na utakmicu stavio je Ivan Rakitić u 87. minutu, posle lepe akcije sa Serhijom Robertom.

Barselona je ovom pobedom ponovo preuzela vodeću poziciju od Real Marida, ali pored dva boda više, ima i dve utakmice više. Sporting je ostao u zoni ispadanja.

Pitanje pobednika odlučeno je još u svlačionicama. Jer nije Sporting od onih malih, ali prkosnih klubova koji se razgoropade kad se nađu preko puta velikana. Nit je ova Barselona velikan koji će to sebi dozvoliti na svom terenu. Lionel Mesi i ostatak ekipe, Sporting su iskoristili kao sparing partnera. Toliko nedoraslog da su mogli da se igraju sa njim. Da vežbaju ono što inače teško prolazi. Da obraduju navijače serijom šmekerskih poteza. Ne zna se koji od kog gola bio mangupskiji. I na kraju 6:1!

A što se tiče samog utakmice? Nema su tu šta reći kad se ima u vidu da je Lionel Mesi, koji je igrao jubilarnu 500. utakjmicu za Blaugranu, uspeo da - pazite sad - glavom lobuje protivničkog golmana za 1:0, da bi već u 11. minutu vođstvo bilo duplirano autogolom Huana Rodrigeza koji je šut Luisa Suareza nespretno sproveo u sopstvenu mrežu. Suzarez je u 27. ipak ispunio cilj da se upiše u listu strelaca. Bio je to njegov 75. ligaški gol na 85 utakmica u dresu Barse?! I savršen način da se to uradi - neodbranjiv volej iza leđa Pičua Kueljara.

Istina, uspeo je Karlos Kastro u međuvremenu da postigne jedan i za Sporting, ali šta to vredi kad je drugo poluvremen donelo nastavak Barsine rafalne paljbe. Pako Alkaser da mu se vrati samopouzdanje, pa Nejmarova lepotica iz slobodnog udarca, na kraju i dupli pas Ivana Rakitića i Serđija Roberta...

Ubedljivo veče imali su i fudbaleri Viljareala, koji su u gostima savladali Osasunu 4:1.

U drugom meču večeri, Viljareal je uspeo da nadoknadi ispušteno u porazu od Reala i na gostovanju kod poslednje plasirane Osasune našeg Gorana Čaušića (opet je odigrao svih 90 minuta) izvojevao laganih 4:1 uz dva pogotka Santosa Borea.