ПОР: Какав дерби у Порту! Гол, туча, црвени и славље Змајева!

Боависта озбиљно намучила већег и трофејнијег комшију!

Фудбал 27.02.2017 | 12:30
Порто никако не дозвољава Бенфики да одмакне, а Змајеви су вечерас у градском дербију пуном тензија, после велике борбе победили Боависту са 1:0 у претпоследњој утакмици 23. кола Примеире.

Екипа тренера Нуна Еспирита Санта сада поново има само бод мање од лидера Бенфике.

Једини погодак на утакмици постигао је Тикињо већ у седмом минуту и мало ко је могао да претпостави да ће се тим резултатом и завршити ова утакмица.

Ипак, било је још неколико веома занимљивих ситуација у овом Дербију непобедивих како је својевремено, додуше давно, добио име.

На полувремену је дошло до фрке приликом изласка играча са терена. Фудбалер Порта Хесус Корона прво је насрнуо на противничког дефанзивца Талоху, а онда и на тренера Боависте Мигела Леала. Већи инцидент спречили су остали играчи оба тима, а на терен је морала да уђе и полиција.

Али, ту није био крај. Осам минута пре краја утакмице Макси Переира је зарадио други жути картон и искључење због оштрог прекршаја. Нису, међутим, Пантери из Боависте успели да искористе бројчану предност до краја дербија.