POR: Kakav derbi u Portu! Gol, tuča, crveni i slavlje Zmajeva!

Boavista ozbiljno namučila većeg i trofejnijeg komšiju!

Fudbal 27.02.2017 | 12:30
Porto nikako ne dozvoljava Benfiki da odmakne, a Zmajevi su večeras u gradskom derbiju punom tenzija, posle velike borbe pobedili Boavistu sa 1:0 u pretposlednjoj utakmici 23. kola Primeire.

Ekipa trenera Nuna Espirita Santa sada ponovo ima samo bod manje od lidera Benfike.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Tikinjo već u sedmom minutu i malo ko je mogao da pretpostavi da će se tim rezultatom i završiti ova utakmica.

Ipak, bilo je još nekoliko veoma zanimljivih situacija u ovom Derbiju nepobedivih kako je svojevremeno, doduše davno, dobio ime.

Na poluvremenu je došlo do frke prilikom izlaska igrača sa terena. Fudbaler Porta Hesus Korona prvo je nasrnuo na protivničkog defanzivca Talohu, a onda i na trenera Boaviste Migela Leala. Veći incident sprečili su ostali igrači oba tima, a na teren je morala da uđe i policija.

Ali, tu nije bio kraj. Osam minuta pre kraja utakmice Maksi Pereira je zaradio drugi žuti karton i isključenje zbog oštrog prekršaja. Nisu, međutim, Panteri iz Boaviste uspeli da iskoriste brojčanu prednost do kraja derbija.