ХОЛ: Невјероватан гол, Холандија добија новог шампиона! Ајакс наставља потјеру!

Фејнорд победио актуелног првака државе ПСВ из Ајндховена (2:1), одлучујући гол признат уз помоћ технологије. ПСВ испада из борбе за титулу. Погледајте одлучујући детаљ! Ајакс наставио потеру, Хераклес био тврд ривал! Ајаксу је то била седма узастопна победа у шампионату Холандије.

Фудбал 27.02.2017 | 11:00
Десет кола пре краја шампионата Холандије готово да је извесно ко НЕЋЕ бити шампион.

Бранилац титуле, ПСВ из Ајндховена, поражен је на гостовању Фејнорду у Ротердаму 1:2 у 24. колу Ередивизије и тако се, практично, опростио од шампионске круне, с обзиром на то да сада заостаје за лидером чак 11 бодова.

Водећи Фејнорд чека титулу још од 1999. године, а сада му је једини прави такмац Ајакс из Амстердама, који има осам бодова и један меч мање.

ТАБЕЛА: Фејнорд 63, Ајакс 55 /-1/, ПСВ 52...

Екипа из Ротердама направила је гигантски корак ка титули. У узбудљивој утакмици, Фејнорд је повео преко Јенса Торнстре у 9. минуту, да би у 62. минуту изједначио Гастон Переиро.

Фејнорд је потом погодио стативу, али је ПСВ имао шансу утакмице преко Стивена Бергвајна, који је био у ситуацији "један на један" са голманом, али се право ниоткуда појавио одбрамбени играч домаће екипе Рик Кардсдорп и блокирао ударац. Био би то сигуран гол...

То се догодило у 81. минуту, а само три минута касније виђен је гол одлуке, који је судија признао уз помоћ технологије.

Јан Ари ван дер Хејден је главом упутио лопту ка голу ПСВ-а, голман Зут је зауставио на линији. Гол? Није гол? Судија је застао и потом погледао у сат, на којем је добио сигнал - ГОЛ ЈЕ!

Заиста, тешка одлука!

Погледајте...

Фудбалери Ајакса још чувају какву-такву наду да би могли да стигну Фајенорд у шампионској трци у Холандији. Амстердамски Копљаници лако су на свом терену савладали Хераклес са 4:1 у мечу 24. кола Ередивизије и сада опет имају пет бодова мање од љутог ривала из Ротердама.

Ово је Ајаксу била седма узастопна победа у шампионату Холандије и јасно је да овај великан ипак још није одустао од титуле, мада се и Фајенорд налази у форми.

Ипак, Ајакс је до тријумфа дошао нешто теже него што то показује коначан резултат. После првог полувремена резултат је био 1:1 и домаћин је у наставку морао да запне како би избегао непријатно изненађење.

И то је донело резултат. У 56. минуту дефанзивац Матијс де Лихт је донео предност Ајаксу од 2:1, а када је четири минута касније Давинсон Санчез дуплирао предност, домаћи навијачи су могли да одахну.

Бертран Траоре је у 90. минуту поставио коначан резултат за убедљив тријумф.