HOL: Nevjerovatan gol, Holandija dobija novog šampiona! Ajaks nastavlja potjeru!

Fejnord pobedio aktuelnog prvaka države PSV iz Ajndhovena (2:1), odlučujući gol priznat uz pomoć tehnologije. PSV ispada iz borbe za titulu. Pogledajte odlučujući detalj! Ajaks nastavio poteru, Herakles bio tvrd rival! Ajaksu je to bila sedma uzastopna pobeda u šampionatu Holandije.

Fudbal 27.02.2017 | 11:00
Deset kola pre kraja šampionata Holandije gotovo da je izvesno ko NEĆE biti šampion.

Branilac titule, PSV iz Ajndhovena, poražen je na gostovanju Fejnordu u Roterdamu 1:2 u 24. kolu Eredivizije i tako se, praktično, oprostio od šampionske krune, s obzirom na to da sada zaostaje za liderom čak 11 bodova.

Vodeći Fejnord čeka titulu još od 1999. godine, a sada mu je jedini pravi takmac Ajaks iz Amsterdama, koji ima osam bodova i jedan meč manje.

TABELA: Fejnord 63, Ajaks 55 /-1/, PSV 52...

Ekipa iz Roterdama napravila je gigantski korak ka tituli. U uzbudljivoj utakmici, Fejnord je poveo preko Jensa Tornstre u 9. minutu, da bi u 62. minutu izjednačio Gaston Pereiro.

Fejnord je potom pogodio stativu, ali je PSV imao šansu utakmice preko Stivena Bergvajna, koji je bio u situaciji "jedan na jedan" sa golmanom, ali se pravo niotkuda pojavio odbrambeni igrač domaće ekipe Rik Kardsdorp i blokirao udarac. Bio bi to siguran gol...

To se dogodilo u 81. minutu, a samo tri minuta kasnije viđen je gol odluke, koji je sudija priznao uz pomoć tehnologije.

Jan Ari van der Hejden je glavom uputio loptu ka golu PSV-a, golman Zut je zaustavio na liniji. Gol? Nije gol? Sudija je zastao i potom pogledao u sat, na kojem je dobio signal - GOL JE!

Zaista, teška odluka!

Pogledajte...

Fudbaleri Ajaksa još čuvaju kakvu-takvu nadu da bi mogli da stignu Fajenord u šampionskoj trci u Holandiji. Amsterdamski Kopljanici lako su na svom terenu savladali Herakles sa 4:1 u meču 24. kola Eredivizije i sada opet imaju pet bodova manje od ljutog rivala iz Roterdama.

Ovo je Ajaksu bila sedma uzastopna pobeda u šampionatu Holandije i jasno je da ovaj velikan ipak još nije odustao od titule, mada se i Fajenord nalazi u formi.

Ipak, Ajaks je do trijumfa došao nešto teže nego što to pokazuje konačan rezultat. Posle prvog poluvremena rezultat je bio 1:1 i domaćin je u nastavku morao da zapne kako bi izbegao neprijatno iznenađenje.

I to je donelo rezultat. U 56. minutu defanzivac Matijs de Liht je doneo prednost Ajaksu od 2:1, a kada je četiri minuta kasnije Davinson Sančez duplirao prednost, domaći navijači su mogli da odahnu.

Bertran Traore je u 90. minutu postavio konačan rezultat za ubedljiv trijumf.