БЛ: Хофенхајму бод за четврто мјесто!

Фудбалери Хофенхајма одиграли су 1:1 у гостима са Шалкеом и тако задржали четврто место табеле у Бундеслиги после 22 кола.  Хофенхајм "краљ" ремија, Штиндл не стаје! Шалке и Хофенхајм у последњем мечу 24. кола Бундес лиге поделили бодове. Борусија Менхенгладбах победила Инголштат уз нови гол Ларса Штиндла који је у четвртак постигао хет-трик против Фиорентине у Лиги Европе.

Фудбал 27.02.2017 | 10:15
Шалке је повео већ у 6. минуту, када је Гвидо Бургшталер после брзе акције са леве стране шеснаестерца упутио лопту у средину до Алесандра Шопфа, који је успео да примири лопту и смести је у мрежу између одбрамбених играча гостију.

Хофенхајм је изједначио у 80. када је Стивен Цубер покупио дугачку лопту и у шеснаестерцу је послао на другу страну. На њу је натрчао Себастијан Руди и главом је сместио у мрежу.

Хофенхајм је четврти са 38 бодова, два мање од трећепласираног Дортмунда и једним више од Херте. Шалке је сада 12. са 27 бодова.

Српски фудбалер Матија Настасић одиграо је цео меч за тим из Гелзенкирхена.

Реми у последњем мечу 24. кола Бундес лиге.

У Гелзенкирхену: ШАЛКЕ - ХОФЕНХАЈМ 1:1.

Домаћи тим је повео на почетку утакмице.

Алесандро Шоп је био стрелац. Други меч у низу да је дао гол, а укупно пети ове сезоне.

Матија Настасић је у 15. минуту био херој домаћих пошто је спречио изједначење. Лопта је ишла ка празном голу "плавих", али је репрезентативац Србије успео некако да избаци "фудбал".

Хофенхајм је имао одличну шансу за изједначење у 70. минуту. Ипак Салај је остао “кратак” и није успео лопту "поспремити" у празан гол.

Себастијан Руди, који ће наредне сезоне играти за Бајерн, је изједначио у 79. минуту. Одлично је трчао и искористио центаршут Зубера за постизање гола.

Била је то једина утакмица са нерешеним исходом у овом колу. С обзиром на то да је један од противника Хофенхајм, који је до данас десет пута ремизирао, није ни велико изненађење.

Инголштат је остао претпоследњи на табели, иако су имали прилику да евентуалним тријумфом против Борусије Менхенгладбах прескоче ХСВ. Ипак нису искористили ту шансу. На домаћем терену поражени су 2:0. Голове за госте постигли су Штиндл и Хан.

Раније у недељу, Борусија Менхенгладбах победила је у гостима Инголштат 2:0 и тако дошла на 10. место табеле.

Гладбах је славио головима у другом полувремену, Оскара Вента у 60. и Махмуда Дахуда у 91. и тако дошао до своје четврте победе у последњих 10 утакмица. Инголштат је остао на претпоследњем месту табеле.