BL: Hofenhajmu bod za četvrto mjesto!

Fudbaleri Hofenhajma odigrali su 1:1 u gostima sa Šalkeom i tako zadržali četvrto mesto tabele u Bundesligi posle 22 kola.  Hofenhajm "kralj" remija, Štindl ne staje! Šalke i Hofenhajm u poslednjem meču 24. kola Bundes lige podelili bodove. Borusija Menhengladbah pobedila Ingolštat uz novi gol Larsa Štindla koji je u četvrtak postigao het-trik protiv Fiorentine u Ligi Evrope.

Fudbal 27.02.2017 | 10:15
Šalke je poveo već u 6. minutu, kada je Gvido Burgštaler posle brze akcije sa leve strane šesnaesterca uputio loptu u sredinu do Alesandra Šopfa, koji je uspeo da primiri loptu i smesti je u mrežu između odbrambenih igrača gostiju.

Hofenhajm je izjednačio u 80. kada je Stiven Cuber pokupio dugačku loptu i u šesnaestercu je poslao na drugu stranu. Na nju je natrčao Sebastijan Rudi i glavom je smestio u mrežu.

Hofenhajm je četvrti sa 38 bodova, dva manje od trećeplasiranog Dortmunda i jednim više od Herte. Šalke je sada 12. sa 27 bodova.

Srpski fudbaler Matija Nastasić odigrao je ceo meč za tim iz Gelzenkirhena.

Remi u poslednjem meču 24. kola Bundes lige.

U Gelzenkirhenu: ŠALKE - HOFENHAJM 1:1.

Domaći tim je poveo na početku utakmice.

Alesandro Šop je bio strelac. Drugi meč u nizu da je dao gol, a ukupno peti ove sezone.

Matija Nastasić je u 15. minutu bio heroj domaćih pošto je sprečio izjednačenje. Lopta je išla ka praznom golu "plavih", ali je reprezentativac Srbije uspeo nekako da izbaci "fudbal".

Hofenhajm je imao odličnu šansu za izjednačenje u 70. minutu. Ipak Salaj je ostao “kratak” i nije uspeo loptu "pospremiti" u prazan gol.

Sebastijan Rudi, koji će naredne sezone igrati za Bajern, je izjednačio u 79. minutu. Odlično je trčao i iskoristio centaršut Zubera za postizanje gola.

Bila je to jedina utakmica sa nerešenim ishodom u ovom kolu. S obzirom na to da je jedan od protivnika Hofenhajm, koji je do danas deset puta remizirao, nije ni veliko iznenađenje.

Ingolštat je ostao pretposlednji na tabeli, iako su imali priliku da eventualnim trijumfom protiv Borusije Menhengladbah preskoče HSV. Ipak nisu iskoristili tu šansu. Na domaćem terenu poraženi su 2:0. Golove za goste postigli su Štindl i Han.

Ranije u nedelju, Borusija Menhengladbah pobedila je u gostima Ingolštat 2:0 i tako došla na 10. mesto tabele.

Gladbah je slavio golovima u drugom poluvremenu, Oskara Venta u 60. i Mahmuda Dahuda u 91. i tako došao do svoje četvrte pobede u poslednjih 10 utakmica. Ingolštat je ostao na pretposlednjem mestu tabele.