ШПА: Меси за славље Барсе код Атлетика! Реал се распадао, па преокренуо након 0:2!

Фудбалери Барселоне победили су Атлетико Мадрид са 2:1, у утакмици 24. кола Примере. Фудбалери Реал Мадрида савладали су Виљареал у гостима са 3:2 (0:0) после преокрета.  Лакши опоравак од елиминације него од продужетака! Атлетик Билбао се опоравио од елиминације у Лиги Европе од кипарског АПОЕЛ-а и славио против Гранаде, док је екипа Селте, која је славила против Шахтјора у продужецима, само ремизирала против Спортинга из Хихона.

Фудбал 27.02.2017 | 09:00
Трећи пут овог месеца састали су се Атлетико и Барселона – и опет су Каталонци задовољнији!

Лионел Меси је у 86. минуту искористио збуњеност одбране Атлетика и из другог покушаја, после првог шута лопта се од пете Стефана Савића вратила Аргентинцу у ноге, успео да са пет метара савлада Јана Облака за нову победу Барсе.

Каталонци су повели у 64. минуту, опет после збрке у шеснаест метара, преко Рафиње Алкантаре, да би већ у 70. минуту Дијего Годин изједначио главом после корнера.

Све до тих момената, прави хероји овог дуела били су Марк Андре-Тер Штеген и Јан Облак који су сјајно заустављали све покушаје својих противника. А није да их није било...

Мадриђани су били бољи ривал у првом полувремену, имали више прилика, док су Каталонци пре свега сјајним одбранама Тер Стегена сачували свој гол.

Барселона је 15 минута пре истека првог дела меча била у најбољој прилици, Луис Сурес је постигао погодак, али се он претходно нашао у дуелу са голманом, па је гол поништен.

Лионел Меси и Антоан Гризман су најозбиљније припретили, али су њихове покушаје бранили сјајни голмани, Тер Стеген и Облак, који су обележили прво полувреме.

У другом делу Барселона је била боља на терену, одмах на почетку Суарес је имао одличну прилику, најбољу до тада, али је његов ударац завршио поред гола.

Каталонци су до вођства дошли у 64. минуту, после дуге акције, Суарес се одлично заградио после једног одбитка и шутирао ка голу, лопта је дошла до Рафиње који погађа други угао за 0:1.

Дијего Симеоне је реаговао изменом, Фернандо Торес је заменио Караска и кренуо у још већу офанзиву.

Само шест минута касније, Годин постиже гол за изједначење, да би Лионел Меси решио питање победника у 86.

После гужве, Андре Гомеш је центрирао са десне стране, а Аргентинац из другог покушаја савладао Облака за 1:2.

Фудбалери Реал Мадрида савладали су Виљареал у гостима са 3:2 (0:0) после преокрета у 24. колу Примере.

Мадриђани су се овом победом вратили на прво место на табели, поново имају бод више од Барселоне, али и утакмицу мање.

Виљареал је одиграо веома добаар меч, али је прекинуо низ од четири утакмице без пораза и налази се на шестом месту на табели са 39 бодова.

Тригерос и Бакамбу донели су два гола предности свом тиму у другом полувремену, али су у последњих пола сата утакмице за преокрет екипе Зинедина Зидана били заслужни Бејл, Роналдо и Мората.

Од почетка сусрета „прштале“ су шансе на обе стране. Гаспар је у Вилајреалу запретио теским ударцем, навас се испружио колико је могао и одбранио.

Одговорио је Реал када је са пет метара после сјајног центаршута Марсела Бензема наскочио противничког играга, а Асенхо је једва успео да одбрани готово врхом руке. Потом је незгодно стао и повредио се, успео је да настави меч, али само на неколико минута после чега је било очигледно да не може. Заменио га је фернандес у 35. минуту

Кастиљехо и Дос Сантос мучили су одбрану Реала, али у првих 45 минута голова није било. Кастиљехо је после центаршута са леве промашио велику шансу када је сам хтео из прве да закуца лопту са седам осам-метара.

Вилајреал је повео у 50. минуту игре, Адријан је убацио на другу стативу у скоку Кастиљехо је спустио ка Тригеросу, у томе му је помогао Марсело који је закачио раменом, а мрежу тресе шпански фудбалер.

Шест минута касније потпуни распад у Реалу и 2:0 за домаће фудбалере. Соријано је проследио кроз средину лопту ка Бакамбу, који је можда био у офсајду, Рамос није успео да га заустави, а он постиже трећи гол у сезони.

Постепено се враћао Реал у игру, а своју екипу покренуо је сјајним шутем Роналдо, после војела левом ногом погодио је стативу, имао је Вилајреал среће у овој ситуацији, потом је изведен корнер после ког није било озбиљније акције.

Бејл је смањио резултат у 64. минуту за наду свог тима, седмим голом у сезони. Карвахал је добро центрирао, а Велшанин је био незаустављив главом.

У 72. минуту досуђен је пенал са Реал јер је Соријано играо подигнутом руком у казненом простору после шута играча Реала. Солдадо је због протеста са клупе добио жути, а тренер Ескриба је искључен. Роналдо је био прецизан за 2:2.

Потпуни преокрет у 83. минуту. Марсело је сјајно центрирао са леве стране Мората је био на правом месту, наскочио је ривала и после снажног ударца главом и голмана и лопту унео у гол.

Виљареал је покушавао да стигне до гола и бода, а домаћи су тражили пенал у последњем минуту после опасне акције, али судија није реаговао. Мората је пред сам крај меча могао да отклони све дилеме, али је био непрецизан са пет метара.

Лакши опоравак од елиминације него од продужетака! Атлетик Билбао се опоравио од елиминације у Лиги Европе од кипарског АПОЕЛ-а и славио против Гранаде, док је екипа Селте, која је славила против Шахтјора у продужецима, само ремизирала против Спортинга из Хихона.

Фудбалери Атлетик Билбаоа су у четвртак у Лиги Европе елиминисани на Кипру од АПОЕЛ-а, док је екипа Селте после велике борбе и продужетака успела да "избаци" украјински Шахтјор.

Међутим, иако се очекивало да ће тај пораз негативно утицати на тим Ернестеа Валвереда, његови фудбалери су се брзо опоравили од те неочекиване елиминације и забележили су нову победу у Примери пошто су пред својим навијачима савладали Гранаду 3:1 (2:1).

Стрелци за црвено-беле били су Сусаета у 11., Лекуе у 33. и Сан Хозе у 69. минуту, док је једини погодак за госте постигао Карсела у 14. минуту меча.

За разлику од њих - Селта је "просула" важне бодове у борби за Европу.

Фудбалери Спортинга из Хихона повели су у 49. минуту из пенала преко Гомеза, да би бод тиму из Галиције донео Јаго Аспас поготком у 75. минуту утакмице - 1:1 (0:0)

Аспасу је то 13. гол у Примери ове сезоне.

Атлетик Билбао се сада попела на осмо место на табели са 38 бодова, док је Селта, са четири бода мање, тренутно десета и видећемо како ће на њих утицати нови мечеви у Лиги Европе.

Они у осмини финала тог такмичења иду на Краснодар.