ŠPA: Mesi za slavlje Barse kod Atletika! Real se raspadao, pa preokrenuo nakon 0:2!

Fudbaleri Barselone pobedili su Atletiko Madrid sa 2:1, u utakmici 24. kola Primere. Fudbaleri Real Madrida savladali su Viljareal u gostima sa 3:2 (0:0) posle preokreta.  Lakši oporavak od eliminacije nego od produžetaka! Atletik Bilbao se oporavio od eliminacije u Ligi Evrope od kiparskog APOEL-a i slavio protiv Granade, dok je ekipa Selte, koja je slavila protiv Šahtjora u produžecima, samo remizirala protiv Sportinga iz Hihona.

Fudbal 27.02.2017 | 09:00
Treći put ovog meseca sastali su se Atletiko i Barselona – i opet su Katalonci zadovoljniji!

Lionel Mesi je u 86. minutu iskoristio zbunjenost odbrane Atletika i iz drugog pokušaja, posle prvog šuta lopta se od pete Stefana Savića vratila Argentincu u noge, uspeo da sa pet metara savlada Jana Oblaka za novu pobedu Barse.

Katalonci su poveli u 64. minutu, opet posle zbrke u šesnaest metara, preko Rafinje Alkantare, da bi već u 70. minutu Dijego Godin izjednačio glavom posle kornera.

Sve do tih momenata, pravi heroji ovog duela bili su Mark Andre-Ter Štegen i Jan Oblak koji su sjajno zaustavljali sve pokušaje svojih protivnika. A nije da ih nije bilo...

Madriđani su bili bolji rival u prvom poluvremenu, imali više prilika, dok su Katalonci pre svega sjajnim odbranama Ter Stegena sačuvali svoj gol.

Barselona je 15 minuta pre isteka prvog dela meča bila u najboljoj prilici, Luis Sures je postigao pogodak, ali se on prethodno našao u duelu sa golmanom, pa je gol poništen.

Lionel Mesi i Antoan Grizman su najozbiljnije pripretili, ali su njihove pokušaje branili sjajni golmani, Ter Stegen i Oblak, koji su obeležili prvo poluvreme.

U drugom delu Barselona je bila bolja na terenu, odmah na početku Suares je imao odličnu priliku, najbolju do tada, ali je njegov udarac završio pored gola.

Katalonci su do vođstva došli u 64. minutu, posle duge akcije, Suares se odlično zagradio posle jednog odbitka i šutirao ka golu, lopta je došla do Rafinje koji pogađa drugi ugao za 0:1.

Dijego Simeone je reagovao izmenom, Fernando Tores je zamenio Karaska i krenuo u još veću ofanzivu.

Samo šest minuta kasnije, Godin postiže gol za izjednačenje, da bi Lionel Mesi rešio pitanje pobednika u 86.

Posle gužve, Andre Gomeš je centrirao sa desne strane, a Argentinac iz drugog pokušaja savladao Oblaka za 1:2.

Fudbaleri Real Madrida savladali su Viljareal u gostima sa 3:2 (0:0) posle preokreta u 24. kolu Primere.

Madriđani su se ovom pobedom vratili na prvo mesto na tabeli, ponovo imaju bod više od Barselone, ali i utakmicu manje.

Viljareal je odigrao veoma dobaar meč, ali je prekinuo niz od četiri utakmice bez poraza i nalazi se na šestom mestu na tabeli sa 39 bodova.

Trigeros i Bakambu doneli su dva gola prednosti svom timu u drugom poluvremenu, ali su u poslednjih pola sata utakmice za preokret ekipe Zinedina Zidana bili zaslužni Bejl, Ronaldo i Morata.

Od početka susreta „prštale“ su šanse na obe strane. Gaspar je u Vilajrealu zapretio teskim udarcem, navas se ispružio koliko je mogao i odbranio.

Odgovorio je Real kada je sa pet metara posle sjajnog centaršuta Marsela Benzema naskočio protivničkog igraga, a Asenho je jedva uspeo da odbrani gotovo vrhom ruke. Potom je nezgodno stao i povredio se, uspeo je da nastavi meč, ali samo na nekoliko minuta posle čega je bilo očigledno da ne može. Zamenio ga je fernandes u 35. minutu

Kastiljeho i Dos Santos mučili su odbranu Reala, ali u prvih 45 minuta golova nije bilo. Kastiljeho je posle centaršuta sa leve promašio veliku šansu kada je sam hteo iz prve da zakuca loptu sa sedam osam-metara.

Vilajreal je poveo u 50. minutu igre, Adrijan je ubacio na drugu stativu u skoku Kastiljeho je spustio ka Trigerosu, u tome mu je pomogao Marselo koji je zakačio ramenom, a mrežu trese španski fudbaler.

Šest minuta kasnije potpuni raspad u Realu i 2:0 za domaće fudbalere. Sorijano je prosledio kroz sredinu loptu ka Bakambu, koji je možda bio u ofsajdu, Ramos nije uspeo da ga zaustavi, a on postiže treći gol u sezoni.

Postepeno se vraćao Real u igru, a svoju ekipu pokrenuo je sjajnim šutem Ronaldo, posle vojela levom nogom pogodio je stativu, imao je Vilajreal sreće u ovoj situaciji, potom je izveden korner posle kog nije bilo ozbiljnije akcije.

Bejl je smanjio rezultat u 64. minutu za nadu svog tima, sedmim golom u sezoni. Karvahal je dobro centrirao, a Velšanin je bio nezaustavljiv glavom.

U 72. minutu dosuđen je penal sa Real jer je Sorijano igrao podignutom rukom u kaznenom prostoru posle šuta igrača Reala. Soldado je zbog protesta sa klupe dobio žuti, a trener Eskriba je isključen. Ronaldo je bio precizan za 2:2.

Potpuni preokret u 83. minutu. Marselo je sjajno centrirao sa leve strane Morata je bio na pravom mestu, naskočio je rivala i posle snažnog udarca glavom i golmana i loptu uneo u gol.

Viljareal je pokušavao da stigne do gola i boda, a domaći su tražili penal u poslednjem minutu posle opasne akcije, ali sudija nije reagovao. Morata je pred sam kraj meča mogao da otkloni sve dileme, ali je bio neprecizan sa pet metara.

Lakši oporavak od eliminacije nego od produžetaka! Atletik Bilbao se oporavio od eliminacije u Ligi Evrope od kiparskog APOEL-a i slavio protiv Granade, dok je ekipa Selte, koja je slavila protiv Šahtjora u produžecima, samo remizirala protiv Sportinga iz Hihona.

Fudbaleri Atletik Bilbaoa su u četvrtak u Ligi Evrope eliminisani na Kipru od APOEL-a, dok je ekipa Selte posle velike borbe i produžetaka uspela da "izbaci" ukrajinski Šahtjor.

Međutim, iako se očekivalo da će taj poraz negativno uticati na tim Ernestea Valvereda, njegovi fudbaleri su se brzo oporavili od te neočekivane eliminacije i zabeležili su novu pobedu u Primeri pošto su pred svojim navijačima savladali Granadu 3:1 (2:1).

Strelci za crveno-bele bili su Susaeta u 11., Lekue u 33. i San Hoze u 69. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Karsela u 14. minutu meča.

Za razliku od njih - Selta je "prosula" važne bodove u borbi za Evropu.

Fudbaleri Sportinga iz Hihona poveli su u 49. minutu iz penala preko Gomeza, da bi bod timu iz Galicije doneo Jago Aspas pogotkom u 75. minutu utakmice - 1:1 (0:0)

Aspasu je to 13. gol u Primeri ove sezone.

Atletik Bilbao se sada popela na osmo mesto na tabeli sa 38 bodova, dok je Selta, sa četiri boda manje, trenutno deseta i videćemo kako će na njih uticati novi mečevi u Ligi Evrope.

Oni u osmini finala tog takmičenja idu na Krasnodar.