ПЛ: Хет-трик Кејна за 23 минута!

Нападач Тотенхема Хари Кејн постигао је јубиларни 100. гол у професионалној каријери.  Убедљива победа 'Спарса', хет-трик Харија Кејна! Фудбалери Тотенхема декласирали су екипу Стоука у 26. колу Премијер лиге – 4:0.

Фудбал 27.02.2017 | 08:30
Енглески репрезентативац је остварио хет-трик у року од 23 минута у мечу са Стоук Ситијем у недељу.

Тотенхемовом "центуриону" је то био трећи хет-трик у 2017. години у свим такмичењима, четврти у Премијер лиги у каријери, по чему је рекордер "певаца". Роби Кин и Џермејн Дефо имају по три.

Кејн има тек 23 године, а ове сезоне је постигао 23 гола на 26 мечева у свим такмичењима, 17. у Премијер лиги рачунајући ова три.

Он је у првих 45 минута меча са Стоуком забележио и асистенцију, проиграо је Деле Алија за 4:0.

’Спарси’ су питање победника решили у првом полувремену када су и постигли четири гола.

Бриљирао је Хари Кејн који је постигао хет-трик на овом мечу и асистирао код четвртог, и за само 23. минута постигао три гола.

Домаћини су повели у Кејн у 14. минуту, да би од 32. до 37 минута после асистенција Кристијана Ериксена Кејн још два пута затресао мрежу.

Коначнан резултат поставио је Деле Али у судијкој надокнади првог дела игре.

"Спарси" су овом победом избили на друго место на табели, остаће ту неко време јер је манчестерски дерби одложен због тога што Јунајтед игра финале Лига купа против Саутептона на 'Вемблију'.

Стоук је остао 10. на табели, са 32 освојена бода.