PL: Het-trik Kejna za 23 minuta!

Napadač Totenhema Hari Kejn postigao je jubilarni 100. gol u profesionalnoj karijeri.  Ubedljiva pobeda 'Sparsa', het-trik Harija Kejna! Fudbaleri Totenhema deklasirali su ekipu Stouka u 26. kolu Premijer lige – 4:0.

Fudbal 27.02.2017 | 08:30
Engleski reprezentativac je ostvario het-trik u roku od 23 minuta u meču sa Stouk Sitijem u nedelju.

Totenhemovom "centurionu" je to bio treći het-trik u 2017. godini u svim takmičenjima, četvrti u Premijer ligi u karijeri, po čemu je rekorder "pevaca". Robi Kin i Džermejn Defo imaju po tri.

Kejn ima tek 23 godine, a ove sezone je postigao 23 gola na 26 mečeva u svim takmičenjima, 17. u Premijer ligi računajući ova tri.

On je u prvih 45 minuta meča sa Stoukom zabeležio i asistenciju, proigrao je Dele Alija za 4:0.

’Sparsi’ su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu kada su i postigli četiri gola.

Briljirao je Hari Kejn koji je postigao het-trik na ovom meču i asistirao kod četvrtog, i za samo 23. minuta postigao tri gola.

Domaćini su poveli u Kejn u 14. minutu, da bi od 32. do 37 minuta posle asistencija Kristijana Eriksena Kejn još dva puta zatresao mrežu.

Konačnan rezultat postavio je Dele Ali u sudijkoj nadoknadi prvog dela igre.

"Sparsi" su ovom pobedom izbili na drugo mesto na tabeli, ostaće tu neko vreme jer je mančesterski derbi odložen zbog toga što Junajted igra finale Liga kupa protiv Sauteptona na 'Vembliju'.

Stouk je ostao 10. na tabeli, sa 32 osvojena boda.