АБА: Важна побједа Морнара у Новом Месту! Будућност добила ФМП!

Кошаркаши Морнара из Бара савадали су у гостима екипу Крке из Новог Места, у мечу 24. кола АБА лиге – 72:63 (19:24).  Историјски ружно полувреме, па победа за опстанак! ФМП "опростио" Подгоричанима - 12 "продаја" за 1/4! Серијом 0:12 у "Морачи", "пантери" су наговестили брејк, али су онда трошили више од лопте по минуту игре у четвртој четвртини?!

Кошарка 26.02.2017 | 07:30
Црногорски тим забележио је важну победу у борби за опстанак у регионалној лиги и сада имају осам победа, док је екипа из Новог Места остала на седам, колико има и Задар, али хрватски тим има утакмицу мање.

Домаћи тим водио је после првог дела меча, али је екипа из Бара направила сјајну серију у наставку меча и трећу четвртину добила са 28:12.

До краја меча, Морнар није дозволио екипи из Словеније да им се приближи, па је меч завршен важном победом црногорског тима, у утакмици која је била резултатски значајна за обе екипе.

Најрасположенији у победничком тиму био је Волер са 21 поеном, а имао је пет скокова и три асистенције, док је Елис додао 11, а Џонс десет поена.

С друге стране, Кари је меч завршио са 13 поена и пет скокова, а једини двоцифрени у тиму Крке био је још Чебулар са 11, док су Луковић, Елиот и Димец додали су по осам поена.

У наредном колу Крка гостује екипи Партизана, док ће Морнар дочеакти Игокеу.

Кошаркаши Морнара из Бара неће премијерну сезону у АБА лиги завршити без победе у гостима.

После 11 пораза у низу ван "Тополица", пронашли су паркет на ком су били бољи од домаћина.

После једног од најгорих полувремена у историји АБА лиге, завршеног резултатом 24:19 за Крку, публика у Новом Месту видела је нешто смислене кошарке и одиграли су је, углавном, гости који су серијом 7:31 преломили први сусрет 24. кола и уписали веома, веома важне бодове у борби за опстанак и то у окршају са директним ривалом.

Крка - Морнар 63:72 (11:12, 13:7, 12:28, 27:25).

Било је и даље прескромних 29:21 у 23. минуту када је екипа тренера Ђорђа Павићевића ушла у фантастичну серију завршену негде у 32. минуту када је на семафору писало 36:52.

О игри екипе коју води Дејан Михевц најбоље говори ово "пролазно време" од постигнутих 36 поена за три четвртине и "кусур" кошарке у Дворани "Леон Штукељ". Представу је гледало 2.500 навијача, од којих је њих 22 (ако у тренутку када је усликана фотографија неко није отишао до тоалета) бучно бодрило своје Баране.

Иако су зелено-бели појурили да у тих осам минута направе преокрет и избегну болан пораз, "најближе" што су стигли било је коначних "минус 9".

Пре овог кола, Крка, Морнар и Задар имали су скор 7-16. Једни су отишли изнад, други испод Задрана. Видећемо како ће се ова трка завршити, али већ сада се може наслутити да је црногорски тим пронашао победу вредну опстанка.

ФМП "опростио" Подгоричанима - 12 "продаја" за 1/4! Серијом 0:12 у "Морачи", "пантери" су наговестили брејк, али су онда трошили више од лопте по минуту игре у четвртој четвртини?!

На серију 0:12 у трећој четвртини, којом су индиспонираним домаћинима преузели вођство, кошаркаши ФМП Железника одговорили су ас 12 изгубљених лопти у четвртој четвртини, чиме је поништен најсветлији период игре ове суботе увече.

Пред неколико стотина гледалаца у позоришној атмосфери у "Морачи", уз 55 досуђених личних грешака играчима два тима, на крају: Будућност - ФМП 93:84 (28:21, 21:19, 19:30, 25:14).

Плаво-бели извели су 35, а црвено-бели 22 слободна бацања, што донекле говори о томе каква је кошарка приказана ове суботе увече у 24. колу АБА лиге, после које Подгоричани математички и даље имају шансе да заврше други на табели, али им је за то и даље потребан кикс и Цедевите и Партизана, уз победу над Црвеном звездом у последњем колу.

Колико је то реално? Процените сами, а током 40 минута игре вечерас могле су да се примете и размирице унутар тима грчког тренера Илијаса Зуроса. Бурни тајм-аути, честе расправе између играча, али и играча и тренера, неретко солирање у нападу... Све то карактерисало је (уз одличан проценат шута за два поена 26/36, 72%) игру "ђетића" вечерас.

Како није завршено поразом?

Хммм... Када је деловало да су начели ривала и да би могли да га докусуре, кошаркаши ФМП Железника губили су у просеку преко једне лопте по минуту у последњој четвртини, а када играте против тима из врха табеле, на његовом паркету, победа са таквом "распродајом" практично је немогућа, чак и када у својим редовима имате Џону Болдена (21 поен, али и 2/7 за три, 13 скокова), Марка Љубичића (16, 2/6 за три, 6 асистенција, 4 изгубљене лопте), Дејана Давидовца (14, 0/3 за три, 4 украдене лопте) и Драгана Апића (13, 6/8 за два, 6 асистенција).

Други Американац међу "пантерима" тренера Бранка Максимовића, центар Ајзеа Остин, играо је седам минута и убацио три поена, а за то време успео је да направи чак четири фаула.

КО С КИМ ДО КРАЈА

Цедевита (18-6): Олимпија, ФМП.

Партизан (17-6): Мега, Крка, Игокеа.

Будућност (17-7): МЗТ, Црвена звезда.

*напомена: тамним словима наглашена су гостовања.

Будућност је после егал прве четвртине и неколико промена вођства имала 12 поена предности у другој (47:35), 13 у трећој (61:48), међутим гости су при резултату 68:58 ушли у серију од 0:12 и у последњу деоницу ушли уз вођство од 68:70.

Брзо су међутим поново пали у заостатак (74:70), а када су плаво-бели, захваљујући разиграном Маркусу Вилијамсу, направили ссерију од 9:0 (80:78 - 89:78), било је јасно да од подгоричког подвига за тим из предграђа Београда овог пута неће бити ништа.

Вилијамс је меч завршио са 13 поена, седам скокова и седам асистенција, али уз шут 0/4 за три поена, исто толико постигао је и Џеј-Ар Рејнолдс, док је најефикаснији у редовима плаво-белих био Борис Савовић са 19 поена, од чега је осам убацио са линије пенала без промашаја.

Задар - Цибона 18.00

Табела: Црвена звезда 22-1, Цедевита 18-6, Партизан 17-6, Будућност 17-7, Цибона 11-12, Игокеа 11-12, ФМП 10-13, Олимпија 10-13, Карпош Соколи 9-15, Мега Лекс 9-14, МЗТ 8-15, Морнар 8-16, Задар 7-16, Крка 7-17.

Извор: Б92/мондо.рс