ABA: Važna pobjeda Mornara u Novom Mestu! Budućnost dobila FMP!

Košarkaši Mornara iz Bara savadali su u gostima ekipu Krke iz Novog Mesta, u meču 24. kola ABA lige – 72:63 (19:24).  Istorijski ružno poluvreme, pa pobeda za opstanak! FMP "oprostio" Podgoričanima - 12 "prodaja" za 1/4! Serijom 0:12 u "Morači", "panteri" su nagovestili brejk, ali su onda trošili više od lopte po minutu igre u četvrtoj četvrtini?!

Košarka 26.02.2017 | 07:30
Crnogorski tim zabeležio je važnu pobedu u borbi za opstanak u regionalnoj ligi i sada imaju osam pobeda, dok je ekipa iz Novog Mesta ostala na sedam, koliko ima i Zadar, ali hrvatski tim ima utakmicu manje.

Domaći tim vodio je posle prvog dela meča, ali je ekipa iz Bara napravila sjajnu seriju u nastavku meča i treću četvrtinu dobila sa 28:12.

Do kraja meča, Mornar nije dozvolio ekipi iz Slovenije da im se približi, pa je meč završen važnom pobedom crnogorskog tima, u utakmici koja je bila rezultatski značajna za obe ekipe.

Najraspoloženiji u pobedničkom timu bio je Voler sa 21 poenom, a imao je pet skokova i tri asistencije, dok je Elis dodao 11, a Džons deset poena.

S druge strane, Kari je meč završio sa 13 poena i pet skokova, a jedini dvocifreni u timu Krke bio je još Čebular sa 11, dok su Luković, Eliot i Dimec dodali su po osam poena.

U narednom kolu Krka gostuje ekipi Partizana, dok će Mornar dočeakti Igokeu.

Košarkaši Mornara iz Bara neće premijernu sezonu u ABA ligi završiti bez pobede u gostima.

Posle 11 poraza u nizu van "Topolica", pronašli su parket na kom su bili bolji od domaćina.

Posle jednog od najgorih poluvremena u istoriji ABA lige, završenog rezultatom 24:19 za Krku, publika u Novom Mestu videla je nešto smislene košarke i odigrali su je, uglavnom, gosti koji su serijom 7:31 prelomili prvi susret 24. kola i upisali veoma, veoma važne bodove u borbi za opstanak i to u okršaju sa direktnim rivalom.

Krka - Mornar 63:72 (11:12, 13:7, 12:28, 27:25).

Bilo je i dalje preskromnih 29:21 u 23. minutu kada je ekipa trenera Đorđa Pavićevića ušla u fantastičnu seriju završenu negde u 32. minutu kada je na semaforu pisalo 36:52.

O igri ekipe koju vodi Dejan Mihevc najbolje govori ovo "prolazno vreme" od postignutih 36 poena za tri četvrtine i "kusur" košarke u Dvorani "Leon Štukelj". Predstavu je gledalo 2.500 navijača, od kojih je njih 22 (ako u trenutku kada je uslikana fotografija neko nije otišao do toaleta) bučno bodrilo svoje Barane.

Iako su zeleno-beli pojurili da u tih osam minuta naprave preokret i izbegnu bolan poraz, "najbliže" što su stigli bilo je konačnih "minus 9".

Pre ovog kola, Krka, Mornar i Zadar imali su skor 7-16. Jedni su otišli iznad, drugi ispod Zadrana. Videćemo kako će se ova trka završiti, ali već sada se može naslutiti da je crnogorski tim pronašao pobedu vrednu opstanka.

FMP "oprostio" Podgoričanima - 12 "prodaja" za 1/4! Serijom 0:12 u "Morači", "panteri" su nagovestili brejk, ali su onda trošili više od lopte po minutu igre u četvrtoj četvrtini?!

Na seriju 0:12 u trećoj četvrtini, kojom su indisponiranim domaćinima preuzeli vođstvo, košarkaši FMP Železnika odgovorili su as 12 izgubljenih lopti u četvrtoj četvrtini, čime je poništen najsvetliji period igre ove subote uveče.

Pred nekoliko stotina gledalaca u pozorišnoj atmosferi u "Morači", uz 55 dosuđenih ličnih grešaka igračima dva tima, na kraju: Budućnost - FMP 93:84 (28:21, 21:19, 19:30, 25:14).

Plavo-beli izveli su 35, a crveno-beli 22 slobodna bacanja, što donekle govori o tome kakva je košarka prikazana ove subote uveče u 24. kolu ABA lige, posle koje Podgoričani matematički i dalje imaju šanse da završe drugi na tabeli, ali im je za to i dalje potreban kiks i Cedevite i Partizana, uz pobedu nad Crvenom zvezdom u poslednjem kolu.

Koliko je to realno? Procenite sami, a tokom 40 minuta igre večeras mogle su da se primete i razmirice unutar tima grčkog trenera Ilijasa Zurosa. Burni tajm-auti, česte rasprave između igrača, ali i igrača i trenera, neretko soliranje u napadu... Sve to karakterisalo je (uz odličan procenat šuta za dva poena 26/36, 72%) igru "đetića" večeras.

Kako nije završeno porazom?

Hmmm... Kada je delovalo da su načeli rivala i da bi mogli da ga dokusure, košarkaši FMP Železnika gubili su u proseku preko jedne lopte po minutu u poslednjoj četvrtini, a kada igrate protiv tima iz vrha tabele, na njegovom parketu, pobeda sa takvom "rasprodajom" praktično je nemoguća, čak i kada u svojim redovima imate Džonu Boldena (21 poen, ali i 2/7 za tri, 13 skokova), Marka Ljubičića (16, 2/6 za tri, 6 asistencija, 4 izgubljene lopte), Dejana Davidovca (14, 0/3 za tri, 4 ukradene lopte) i Dragana Apića (13, 6/8 za dva, 6 asistencija).

Drugi Amerikanac među "panterima" trenera Branka Maksimovića, centar Ajzea Ostin, igrao je sedam minuta i ubacio tri poena, a za to vreme uspeo je da napravi čak četiri faula.

KO S KIM DO KRAJA

Cedevita (18-6): Olimpija, FMP.

Partizan (17-6): Mega, Krka, Igokea.

Budućnost (17-7): MZT, Crvena zvezda.

*napomena: tamnim slovima naglašena su gostovanja.

Budućnost je posle egal prve četvrtine i nekoliko promena vođstva imala 12 poena prednosti u drugoj (47:35), 13 u trećoj (61:48), međutim gosti su pri rezultatu 68:58 ušli u seriju od 0:12 i u poslednju deonicu ušli uz vođstvo od 68:70.

Brzo su međutim ponovo pali u zaostatak (74:70), a kada su plavo-beli, zahvaljujući razigranom Markusu Vilijamsu, napravili sseriju od 9:0 (80:78 - 89:78), bilo je jasno da od podgoričkog podviga za tim iz predgrađa Beograda ovog puta neće biti ništa.

Vilijams je meč završio sa 13 poena, sedam skokova i sedam asistencija, ali uz šut 0/4 za tri poena, isto toliko postigao je i Džej-Ar Rejnolds, dok je najefikasniji u redovima plavo-belih bio Boris Savović sa 19 poena, od čega je osam ubacio sa linije penala bez promašaja.

Zadar - Cibona 18.00

Tabela: Crvena zvezda 22-1, Cedevita 18-6, Partizan 17-6, Budućnost 17-7, Cibona 11-12, Igokea 11-12, FMP 10-13, Olimpija 10-13, Karpoš Sokoli 9-15, Mega Leks 9-14, MZT 8-15, Mornar 8-16, Zadar 7-16, Krka 7-17.

Izvor: B92/mondo.rs