ПОР: Решета Митроглу! Бенфика побегла од Порта!

Чавес је показао да није случајно у врху Примеире, добро је намучио лидера Бенфику, али ипак није имао снаге да остане макар непоражен на Лужу. Најзаслужнији за то што су бодови остали у Лисабону био је одлични грчки нападач Костас Митроглу, који је наставио фантастичну голгетерску серију - 3:1 (1:1).

Фудбал 25.02.2017 | 10:30
Митроглу је постигао два поготка на овом мечу и дошао до цифре од 13 постигнутих голова у Примеири ове сезоне.

Домаћин није дозволио да га пољуља изједначујући погодак Дијега Брешана у самој завршници првог полувремена, пошто је Рафа Силва већ у петом минуту наставка вратио предност саставу Руја Виторије. Та акција је кренула од Андрије Живковића, који је свих 90 минута провео на терену и поново оставио сасвим солидан утисак.

Неугодни гости су у финишу утакмице чак и затресли мрежу Едерсона Мораеса, али је тај гол поништен због офсајда, па је само неколико тренутака касније Митроглу разрешио сваку дилему по питању победника.