POR: Rešeta Mitroglu! Benfika pobegla od Porta!

Čaves je pokazao da nije slučajno u vrhu Primeire, dobro je namučio lidera Benfiku, ali ipak nije imao snage da ostane makar neporažen na Lužu. Najzaslužniji za to što su bodovi ostali u Lisabonu bio je odlični grčki napadač Kostas Mitroglu, koji je nastavio fantastičnu golgetersku seriju - 3:1 (1:1).

Fudbal 25.02.2017 | 10:30
Mitroglu je postigao dva pogotka na ovom meču i došao do cifre od 13 postignutih golova u Primeiri ove sezone.

Domaćin nije dozvolio da ga poljulja izjednačujući pogodak Dijega Brešana u samoj završnici prvog poluvremena, pošto je Rafa Silva već u petom minutu nastavka vratio prednost sastavu Ruja Vitorije. Ta akcija je krenula od Andrije Živkovića, koji je svih 90 minuta proveo na terenu i ponovo ostavio sasvim solidan utisak.

Neugodni gosti su u finišu utakmice čak i zatresli mrežu Edersona Moraesa, ali je taj gol poništen zbog ofsajda, pa je samo nekoliko trenutaka kasnije Mitroglu razrešio svaku dilemu po pitanju pobednika.