ФРА: Преокрет Нице, убједљив Нант!

Фудбалери Нице и Нанта остварили су победе у првим мечевима 27. кола француске Лиге 1.  Не да се Ница! Тешко је без Балотелија и Плее - али ту је сјајни резервиста Ле Бијан! Тим Лусијана Фавра после преокрета савладао Монпеље - 2:1.

Фудбал 25.02.2017 | 09:45
Ница је после преокрета надиграла Монпеље 2:1, и наставила да прати лидера шампионата Монако.

Гости су повели преко Мунијеа већ у деветом минуту на Алијанц Ривијери, али је резервиста Ла Бихан са два гола у наставку донео тријумф домаћину, пет минута пре краја.

Нант је надиграо Дижон 3:1 погоцима Бамуа, Сале из пенала и Пардоа, док је једини гол за госте био аутоголо Дубое у 37. минуту.

Ница се изједначила са лидером Монаком бар на један дан, до гостовања "Кнежева" Генгаму, нант је 11. са 33 бода, једним више од Монпељеа, док је Дижон 17. са 27, колико има и први тим "испод црте" Нансија.

У следећем колу Ница гостује Дижону, Нант иде код Монака, а Монпеље чека Генгам.

Ница је умало подбацила, али ту је био Микел Ле Бијан! Тим Лусијана Фаврта дочекао је Монпеље и славио с 2:1 и оквиру 27. кола француске Лиге 1 поготком поменутог Ле Бијана у 86. минуту за тотални преокрет.

Гости су до предности дошли у 9. минуту преко Мунијеа, а онда је резервиста Ле Бијан прво погодио у 68. минуту, па у самој завршници меча за велику радост домаћих навијача.

На овој утакмици Ница није могла да рачуна на Марија Балотелија(суспензија због црвеног картона) нити на Алесана Плеу који је повредио колено, а веома је важан за Ницину игру.

Некако је домаћи састав на вечерашњем мечу био смушен што се видело код првог гола у ком је одбрана одиграла катастрофално, али је у другом полувремену Фавр извадио кеца из рукава. Ле Бијан му је донео више него важна три бода.

Сада је Ница изједначена на првом месту на табели са Монаком. Обе екипе имају по 59 освојених бодова па је јасно да нас чека веома узбудљива завршница шампионата.

Да све буде занимљивије, ту је и Пари Сен Жермен који има 56 бодова и утакмицу мање. Каква лудница.