FRA: Preokret Nice, ubjedljiv Nant!

Fudbaleri Nice i Nanta ostvarili su pobede u prvim mečevima 27. kola francuske Lige 1.  Ne da se Nica! Teško je bez Balotelija i Plee - ali tu je sjajni rezervista Le Bijan! Tim Lusijana Favra posle preokreta savladao Monpelje - 2:1.

Fudbal 25.02.2017 | 09:45
Nica je posle preokreta nadigrala Monpelje 2:1, i nastavila da prati lidera šampionata Monako.

Gosti su poveli preko Munijea već u devetom minutu na Alijanc Rivijeri, ali je rezervista La Bihan sa dva gola u nastavku doneo trijumf domaćinu, pet minuta pre kraja.

Nant je nadigrao Dižon 3:1 pogocima Bamua, Sale iz penala i Pardoa, dok je jedini gol za goste bio autogolo Duboe u 37. minutu.

Nica se izjednačila sa liderom Monakom bar na jedan dan, do gostovanja "Kneževa" Gengamu, nant je 11. sa 33 boda, jednim više od Monpeljea, dok je Dižon 17. sa 27, koliko ima i prvi tim "ispod crte" Nansija.

U sledećem kolu Nica gostuje Dižonu, Nant ide kod Monaka, a Monpelje čeka Gengam.

Nica je umalo podbacila, ali tu je bio Mikel Le Bijan! Tim Lusijana Favrta dočekao je Monpelje i slavio s 2:1 i okviru 27. kola francuske Lige 1 pogotkom pomenutog Le Bijana u 86. minutu za totalni preokret.

Gosti su do prednosti došli u 9. minutu preko Munijea, a onda je rezervista Le Bijan prvo pogodio u 68. minutu, pa u samoj završnici meča za veliku radost domaćih navijača.

Na ovoj utakmici Nica nije mogla da računa na Marija Balotelija(suspenzija zbog crvenog kartona) niti na Alesana Pleu koji je povredio koleno, a veoma je važan za Nicinu igru.

Nekako je domaći sastav na večerašnjem meču bio smušen što se videlo kod prvog gola u kom je odbrana odigrala katastrofalno, ali je u drugom poluvremenu Favr izvadio keca iz rukava. Le Bijan mu je doneo više nego važna tri boda.

Sada je Nica izjednačena na prvom mestu na tabeli sa Monakom. Obe ekipe imaju po 59 osvojenih bodova pa je jasno da nas čeka veoma uzbudljiva završnica šampionata.

Da sve bude zanimljivije, tu je i Pari Sen Žermen koji ima 56 bodova i utakmicu manje. Kakva ludnica.