ШПА: Пријето гура Баске ка Лиги шампиона!

Фудбалери Реал Сосиједада надиграли су Лас Палмас 1:0, на гостовању на премијери 24. кола Ла лиге.  Лас Палмасова "тврђава" опет пала! Стадион у Гран Канарији био је неосвојив скоро 11 месеци, а онда је у последња два кола видео два неуспеха домаћина.

Фудбал 25.02.2017 | 09:15
Баски су славили поготком Ћабија Пријета 16 минута пре краја утакмице, за трећи тријумф у последња четири кола.

Тим из Сан Себастијана је и даље пети на табели, са бодом мање од Атлетико Мадрида, који има меч мање на позицији која води у квалификације за Лигу шампиона.

Реал Сосиједад има и пет бодова више од Виљареала, који га прати у борби за позицију која води директно у Лигу Европе.

Лас Палмас је поражен четврти пут у низу, 12. је са 28 бодова, 12 од зоне испадања.

Баски у следећем колу дочекују Еибар, док Лас Палмас чека лидера Реал Мадрид.

Од 13. марта 2016. до 12. фебруара 2017. трајао је низ Лас Палмасових лигашких утакмица код куће без пораза.

Међутим, у последње две недеље, "тврђава" у Гран Канарији два пута је уздрмана, јер су после Севиље у њој славили и гости из Сан Себастијана:

ЛАС ПАЛМАС - РЕАЛ СОСИЈЕДАД 0:1 (0:0)

Једини гол на мечу постигао је Ћави Пријето, у 74. минуту, ударцем после огромне грешке голмана домаћих Хавија Вараса. Чувар мреже додао је лопту стрелцу у ноге и оставио иза себе небрањени гол.