ŠPA: Prijeto gura Baske ka Ligi šampiona!

Fudbaleri Real Sosijedada nadigrali su Las Palmas 1:0, na gostovanju na premijeri 24. kola La lige.  Las Palmasova "tvrđava" opet pala! Stadion u Gran Kanariji bio je neosvojiv skoro 11 meseci, a onda je u poslednja dva kola video dva neuspeha domaćina.

Fudbal 25.02.2017 | 09:15
Baski su slavili pogotkom Ćabija Prijeta 16 minuta pre kraja utakmice, za treći trijumf u poslednja četiri kola.

Tim iz San Sebastijana je i dalje peti na tabeli, sa bodom manje od Atletiko Madrida, koji ima meč manje na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Real Sosijedad ima i pet bodova više od Viljareala, koji ga prati u borbi za poziciju koja vodi direktno u Ligu Evrope.

Las Palmas je poražen četvrti put u nizu, 12. je sa 28 bodova, 12 od zone ispadanja.

Baski u sledećem kolu dočekuju Eibar, dok Las Palmas čeka lidera Real Madrid.

Od 13. marta 2016. do 12. februara 2017. trajao je niz Las Palmasovih ligaških utakmica kod kuće bez poraza.

Međutim, u poslednje dve nedelje, "tvrđava" u Gran Kanariji dva puta je uzdrmana, jer su posle Sevilje u njoj slavili i gosti iz San Sebastijana:

LAS PALMAS - REAL SOSIJEDAD 0:1 (0:0)

Jedini gol na meču postigao je Ćavi Prijeto, u 74. minutu, udarcem posle ogromne greške golmana domaćih Havija Varasa. Čuvar mreže dodao je loptu strelcu u noge i ostavio iza sebe nebranjeni gol.