БЛ: Ганбри шокирао Волфсбург, Вердер "изнад црте"!

Фудбалери Вердера неочекивано су славили на гостовању у Волфсбургу 2:1, на премијери 22. кола немачке Бундеслиге.  Вердер после 7 година упуцао "вукове"! Први пут после скоро седам година, Вердер је на отварању 22. кола Бундеслиге освојио сва три бода у Волфсбургу (1:2).

Фудбал 25.02.2017 | 09:30
Јунак гостију из Бремена био је репрезентативац Серж Гнабри, двоструки стрелац у првих 20 минута утакмице.

Нападач Вердера је буквално из прва два шута оба пута савладао Бенаља, али је Борха Мајорал већ у 19. минуту вратио Волфсбург у игру.

Уследио је жесток притисак "вукова", 26 удараца ка голу Вердера, али су се испромашивали Блашчиковски, Дидави, Моја и Луиз Густаво.

Најбољу шансу је у надокнади времена пропустио ветеран Марио Гомес, некад најбољи стрелац Бундеслиге је промашио целу лопту на неколико метара од гола.

Вердер је првом победом после четири узастопна пораза у БЛ, те првом у Волфсбургу после седам година, изашао из зоне испадања и изједначио се са Волфсбургом на деоби две позиције тик изнада зоне испадања, а по два бода испред Хамбурга.

Волфсбург у следећем колу гостује још једном ривалу у борби за опстанак Мајнцу, док Вердер дочекује отписани Дармштат.

Један од већих дербија немачког првенства ове сезоне се претворио у борбу за опстанак у Бундеслиги, а на крају припао гостима из Бремена први пут након 2010. године, кад је бодове у Волфсбургу осигурао Торстен Фрингс, актуелни тренер Дармштата.

Најзаслужнији за шесту овосезонску победу Вердера, после које је побегао из зоне испадања, био је двоструки стрелац Серж Гнабри.

Све је прштало у петак увече на "Волфсваген Арени", али су гости из Бремена већ после 18 минута имали два гола предности захваљујући поменутом Гнабрију, који се попео на пето место листе стрелаца са 10 постигнутих голова.

Најпре је погодио у 10. минуту, након што је лопта погодила неког од дефанзиваца "вукова" и променила смер, да би осам минута касније, после слободног ударца и асистенције Ламине Лудовика Санее и други пут савладао голмана домаћих Дијега Бенаљу.

Међутим, домаћин се после шокантног почетка брзо опоравио, тачније већ у наредном нападу после корнера и грешке голмана гостију Феликса Видвалда, Борха Мајорал Моја је грудима унео лопту у мрежу - 1:2.

Имали су "вукови" још много прилика не само за изједначење, већ и потпуни преокрет, али су се испромашивали првенствено Јакуб Блашчиковски и Даниел Дидави, а кад су успели да шутирају у оквир гола, онда је мајсторски реаговао голман Видвалд.

Ипак, најбољу шансу за изједначење пропустио је Марио Гомез у трећем минуту судијске надокнаде, али је са пар метара промашио ЦЕО ФУДБАЛ!?

Српски интернационалац Милош Вељковић одиграо је свих 90 минута за Вердер, који се овим бодовима изједначио на табели управо са Волфсбургом.