BL: Ganbri šokirao Volfsburg, Verder "iznad crte"!

Fudbaleri Verdera neočekivano su slavili na gostovanju u Volfsburgu 2:1, na premijeri 22. kola nemačke Bundeslige.  Verder posle 7 godina upucao "vukove"! Prvi put posle skoro sedam godina, Verder je na otvaranju 22. kola Bundeslige osvojio sva tri boda u Volfsburgu (1:2).

Fudbal 25.02.2017 | 09:30
Junak gostiju iz Bremena bio je reprezentativac Serž Gnabri, dvostruki strelac u prvih 20 minuta utakmice.

Napadač Verdera je bukvalno iz prva dva šuta oba puta savladao Benalja, ali je Borha Majoral već u 19. minutu vratio Volfsburg u igru.

Usledio je žestok pritisak "vukova", 26 udaraca ka golu Verdera, ali su se ispromašivali Blaščikovski, Didavi, Moja i Luiz Gustavo.

Najbolju šansu je u nadoknadi vremena propustio veteran Mario Gomes, nekad najbolji strelac Bundeslige je promašio celu loptu na nekoliko metara od gola.

Verder je prvom pobedom posle četiri uzastopna poraza u BL, te prvom u Volfsburgu posle sedam godina, izašao iz zone ispadanja i izjednačio se sa Volfsburgom na deobi dve pozicije tik iznada zone ispadanja, a po dva boda ispred Hamburga.

Volfsburg u sledećem kolu gostuje još jednom rivalu u borbi za opstanak Majncu, dok Verder dočekuje otpisani Darmštat.

Jedan od većih derbija nemačkog prvenstva ove sezone se pretvorio u borbu za opstanak u Bundesligi, a na kraju pripao gostima iz Bremena prvi put nakon 2010. godine, kad je bodove u Volfsburgu osigurao Torsten Frings, aktuelni trener Darmštata.

Najzaslužniji za šestu ovosezonsku pobedu Verdera, posle koje je pobegao iz zone ispadanja, bio je dvostruki strelac Serž Gnabri.

Sve je prštalo u petak uveče na "Volfsvagen Areni", ali su gosti iz Bremena već posle 18 minuta imali dva gola prednosti zahvaljujući pomenutom Gnabriju, koji se popeo na peto mesto liste strelaca sa 10 postignutih golova.

Najpre je pogodio u 10. minutu, nakon što je lopta pogodila nekog od defanzivaca "vukova" i promenila smer, da bi osam minuta kasnije, posle slobodnog udarca i asistencije Lamine Ludovika Sanee i drugi put savladao golmana domaćih Dijega Benalju.

Međutim, domaćin se posle šokantnog početka brzo oporavio, tačnije već u narednom napadu posle kornera i greške golmana gostiju Feliksa Vidvalda, Borha Majoral Moja je grudima uneo loptu u mrežu - 1:2.

Imali su "vukovi" još mnogo prilika ne samo za izjednačenje, već i potpuni preokret, ali su se ispromašivali prvenstveno Jakub Blaščikovski i Daniel Didavi, a kad su uspeli da šutiraju u okvir gola, onda je majstorski reagovao golman Vidvald.

Ipak, najbolju šansu za izjednačenje propustio je Mario Gomez u trećem minutu sudijske nadoknade, ali je sa par metara promašio CEO FUDBAL!?

Srpski internacionalac Miloš Veljković odigrao je svih 90 minuta za Verder, koji se ovim bodovima izjednačio na tabeli upravo sa Volfsburgom.