ХОЛ: Ајакс држи корак за Фајенордом...

Класен боцнуо Витесе! Ајакс уписао бодове у Арнему (1:0) и одржао корак у трци са Фајенордом.  Ел Ахмади држи Фајенордов корак ка титули! Клуб из Ротердама није бриљирао, али је славио на гостовању Хагу.

Фудбал 20.02.2017 | 08:30
Ајакс није посустао у трци са Фајенордом, а минималном победом на гостовању у Арнему против Витесеа (1:0) смањио је заостатак на два бода и ставио лидера под притисак пред окршај Ден Хагом овог поподнева.

За шести везани тријумф Копљаника у Ередивизији побринуо се капитен Дејви Класен који је у 26. минуту на пас Јунеса матирао голмана Рума са отприлике 16 метара. Могао је лако искусни везиста да буде и трагичар меча да се Ајаксу осветио промашај Класена са беле тачке у 78. минуту, али Витесе ипак није успео да их казни у самом финишу.

Холандски великан је тако оправдао улогу фаворита на овом гостовању и сада му не преостаје ништа друго него да сачека меч Фајнорда и нада се да ће Ден Хаг бити распложен и откинути им барем бод што би закомпликовало борбу за титулу.

Ел Ахмади држи Фајенордов корак ка титули! Клуб из Ротердама није бриљирао, али је славио на гостовању Хагу...

Фајенорд не посустаје. Ротердамски гигант славио је на гостовању Ден Хагу са 1:0 у мечу 23. кола Ередивизије и вратио се на пет бодова предности у односу на првог пратиоца Ајакс.

Мучио се Фајенорд прилично на овом мечу, у првом полувремену није ни нападао превише, односно није створио шансе за погодак.

Ипак, очигледно је Фајенорд сада већ стекао одређену рутину, па је почео да побеђује и када не игра добро.

А вечерас је отприлике то био случај. Али, када је било важно, Карим ел Ахмади је помогао својој екипи.

Он је у 63. минуту искористио гужву и карамбол у казненом простору, лепо захватио лопту на неких 12 метара од гола и закуцао је у мрежу.

Испоставило се да је то био тренутак одлуке, сасвим довољан да Фајенорд однесе нова три бода у Ротердам и приближи се за још један корак титули првака Холандије, првој од 1999. године.