HOL: Ajaks drži korak za Fajenordom...

Klasen bocnuo Vitese! Ajaks upisao bodove u Arnemu (1:0) i održao korak u trci sa Fajenordom.  El Ahmadi drži Fajenordov korak ka tituli! Klub iz Roterdama nije briljirao, ali je slavio na gostovanju Hagu.

Fudbal 20.02.2017 | 08:30
Ajaks nije posustao u trci sa Fajenordom, a minimalnom pobedom na gostovanju u Arnemu protiv Vitesea (1:0) smanjio je zaostatak na dva boda i stavio lidera pod pritisak pred okršaj Den Hagom ovog popodneva.

Za šesti vezani trijumf Kopljanika u Erediviziji pobrinuo se kapiten Dejvi Klasen koji je u 26. minutu na pas Junesa matirao golmana Ruma sa otprilike 16 metara. Mogao je lako iskusni vezista da bude i tragičar meča da se Ajaksu osvetio promašaj Klasena sa bele tačke u 78. minutu, ali Vitese ipak nije uspeo da ih kazni u samom finišu.

Holandski velikan je tako opravdao ulogu favorita na ovom gostovanju i sada mu ne preostaje ništa drugo nego da sačeka meč Fajnorda i nada se da će Den Hag biti raspložen i otkinuti im barem bod što bi zakomplikovalo borbu za titulu.

El Ahmadi drži Fajenordov korak ka tituli! Klub iz Roterdama nije briljirao, ali je slavio na gostovanju Hagu...

Fajenord ne posustaje. Roterdamski gigant slavio je na gostovanju Den Hagu sa 1:0 u meču 23. kola Eredivizije i vratio se na pet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Ajaks.

Mučio se Fajenord prilično na ovom meču, u prvom poluvremenu nije ni napadao previše, odnosno nije stvorio šanse za pogodak.

Ipak, očigledno je Fajenord sada već stekao određenu rutinu, pa je počeo da pobeđuje i kada ne igra dobro.

A večeras je otprilike to bio slučaj. Ali, kada je bilo važno, Karim el Ahmadi je pomogao svojoj ekipi.

On je u 63. minutu iskoristio gužvu i karambol u kaznenom prostoru, lepo zahvatio loptu na nekih 12 metara od gola i zakucao je u mrežu.

Ispostavilo se da je to bio trenutak odluke, sasvim dovoljan da Fajenord odnese nova tri boda u Roterdam i približi se za još jedan korak tituli prvaka Holandije, prvoj od 1999. godine.