ШПА: Барса једва против Леганеса, Валенсија изненадила Билбао!

Фудбалери Валенсије победили су на 'Местаљ'и екипу Атлетик Билбаа у 23. колу Примере – 2:0 (2:0).  Борба за опстанак? Не, хвала! Валенсија на Местаји победила Атлетик Билбао и крупним кораком побегла од "опасне зоне".  Фудбалери Селте савладали су на ’Балаидосу’ са 3:0 (1:0) екипу Осасуне.  Кризно у Барси: Леганес пао "са креча" у 89'! Очекивало се "гажење" као одговор на дебакл у Паризу, али ће се навијачи Барселоне морати задовољити "тесном" победом над Леганесом извојеваном у 89. минуту из пенала.

Фудбал 19.02.2017 | 23:20
’Слепи мишеви’ су повели голом Нанија у 13, минуту да би питање победника решили до краја првог полувремена.

После сјајне акције домаћина, Ел Хадади је послао лопту до Зазе, а Италијан је потом лако савладао голмана Ираизоз

Валенсија је овим тријумфом 15. на табели са 23 освојена бода, док је Билбао остао на осмој позицији са 12 бодова више од 'Слепих мишева'.

Навијачима Валенсије никако да сване ове сезоне.

У 23. колу Примере "слепи мишеви" су забележили тек шесту победу, али и те како важну. На Местаји је савладан Атлетик Билбао, екипа која се бори за Европу, а пре гостовања у Валенсији сигурно је гајила наду и да може до Лиге шампиона.

У једној од најбољих партија ове сезоне изабраници Вороа су прелепим акцијама стигли до тријумфа 2:0 (2:0). Меч је био решен већ у првом полувремену.

Несмотреност одбране Билбаа у 13. минуту донела је предност "слепим мишевима"!

Нани је утрчавањем и ударцем из прве завршио сјајну акцију у којој је лопта ишла од ноге, а улога асистента припала је Фабијану Орељани.

Мунир Ел Хадади је одиграо за Симонеа Зазу, а Италијан је без грешке завршио још један течан проток лопте на половини Билбаа. У последњем минуту првог дела Валенсија је стекла два гола предности.

Валенсија је победила после скоро месец дана, а у периоду између два тријумфа забележила је два пораза и реми.

Кризно у Барси: Леганес пао "са креча" у 89'! Очекивало се "гажење" као одговор на дебакл у Паризу, али ће се навијачи Барселоне морати задовољити "тесном" победом над Леганесом извојеваном у 89. минуту из пенала.

Након дебакла у Паризу - очекивало се да Барселона бес "искали" на маленом Леганесу и да убедљивом победом докаже да је изашла из кризе, али након овог меча на "Камп Ноу" само ће се прича о лошој игри Каталонаца наставити...

Леганес је био храбар, иако је од 4. минута губио након лаког поготка Леа Месија са петерца, а до изједначења против "рањеног" ривала стигли су у 71. минуту преко Лопеза.

Напала је Барса из "све снаге", а несмотрен старт Виљануеве над Нејмаром у казненом простору претворио се у ноћну мору за Леганес, пошто је Лео Меси преузео одговорност, и снажно погодио за победу, за три бода и за наставак наде да је могуће стићи Реал Мадрид у Примери.

Недовољно убедљиво, али ће и ово прихватити навијачи Блаугране.

БАРСЕЛОНА - ЛЕГАНЕС 2:1 (1:0)

Барса је и на овом мечу доминирала у поседу, кружила пред голом Леганеса, али нопет није створила довољан број великих прилика, док је Леганес вребао шансу да их казни...

Набил ел Жар је у четвртом минуту надокнаде био близу новог шока.

Шутирао је "из волеја" након корнера, а Тер Штеген је имао среће да овај страшни шут прође поред гола. Барса је сада на бод од Реала, али има и два меча више од "краљевског клуба".

Касније увече, Селта је декласирала последњу Осасуну резултатом 3:0 (1:0).

Домаћини су повели голом Систа у 23. минуту, да би у другом делу меча постигли још два гола и то у 88. минуту.

Хозабед је у 88. минуту, када је погодио мрежу гостију за 2:0, а коначан резултат поставио је, само минут касније, Јаго Аспас који је лобовао голмана гостујућег тима.

Селта је девета са 33 освојена бода, док је Осасуна и даље последња са само десет бодова.

Немања Радоја одиграо је цео меч за победничку екипу, као и Горан Чаушић у дресу Осасуне.