ŠPA: Barsa jedva protiv Leganesa, Valensija iznenadila Bilbao!

Fudbaleri Valensije pobedili su na 'Mestalj'i ekipu Atletik Bilbaa u 23. kolu Primere – 2:0 (2:0).  Borba za opstanak? Ne, hvala! Valensija na Mestaji pobedila Atletik Bilbao i krupnim korakom pobegla od "opasne zone".  Fudbaleri Selte savladali su na ’Balaidosu’ sa 3:0 (1:0) ekipu Osasune.  Krizno u Barsi: Leganes pao "sa kreča" u 89'! Očekivalo se "gaženje" kao odgovor na debakl u Parizu, ali će se navijači Barselone morati zadovoljiti "tesnom" pobedom nad Leganesom izvojevanom u 89. minutu iz penala.

Fudbal 19.02.2017 | 23:20
’Slepi miševi’ su poveli golom Nanija u 13, minutu da bi pitanje pobednika rešili do kraja prvog poluvremena.

Posle sjajne akcije domaćina, El Hadadi je poslao loptu do Zaze, a Italijan je potom lako savladao golmana Iraizoz

Valensija je ovim trijumfom 15. na tabeli sa 23 osvojena boda, dok je Bilbao ostao na osmoj poziciji sa 12 bodova više od 'Slepih miševa'.

Navijačima Valensije nikako da svane ove sezone.

U 23. kolu Primere "slepi miševi" su zabeležili tek šestu pobedu, ali i te kako važnu. Na Mestaji je savladan Atletik Bilbao, ekipa koja se bori za Evropu, a pre gostovanja u Valensiji sigurno je gajila nadu i da može do Lige šampiona.

U jednoj od najboljih partija ove sezone izabranici Voroa su prelepim akcijama stigli do trijumfa 2:0 (2:0). Meč je bio rešen već u prvom poluvremenu.

Nesmotrenost odbrane Bilbaa u 13. minutu donela je prednost "slepim miševima"!

Nani je utrčavanjem i udarcem iz prve završio sjajnu akciju u kojoj je lopta išla od noge, a uloga asistenta pripala je Fabijanu Oreljani.

Munir El Hadadi je odigrao za Simonea Zazu, a Italijan je bez greške završio još jedan tečan protok lopte na polovini Bilbaa. U poslednjem minutu prvog dela Valensija je stekla dva gola prednosti.

Valensija je pobedila posle skoro mesec dana, a u periodu između dva trijumfa zabeležila je dva poraza i remi.

Krizno u Barsi: Leganes pao "sa kreča" u 89'! Očekivalo se "gaženje" kao odgovor na debakl u Parizu, ali će se navijači Barselone morati zadovoljiti "tesnom" pobedom nad Leganesom izvojevanom u 89. minutu iz penala.

Nakon debakla u Parizu - očekivalo se da Barselona bes "iskali" na malenom Leganesu i da ubedljivom pobedom dokaže da je izašla iz krize, ali nakon ovog meča na "Kamp Nou" samo će se priča o lošoj igri Katalonaca nastaviti...

Leganes je bio hrabar, iako je od 4. minuta gubio nakon lakog pogotka Lea Mesija sa peterca, a do izjednačenja protiv "ranjenog" rivala stigli su u 71. minutu preko Lopeza.

Napala je Barsa iz "sve snage", a nesmotren start Viljanueve nad Nejmarom u kaznenom prostoru pretvorio se u noćnu moru za Leganes, pošto je Leo Mesi preuzeo odgovornost, i snažno pogodio za pobedu, za tri boda i za nastavak nade da je moguće stići Real Madrid u Primeri.

Nedovoljno ubedljivo, ali će i ovo prihvatiti navijači Blaugrane.

BARSELONA - LEGANES 2:1 (1:0)

Barsa je i na ovom meču dominirala u posedu, kružila pred golom Leganesa, ali nopet nije stvorila dovoljan broj velikih prilika, dok je Leganes vrebao šansu da ih kazni...

Nabil el Žar je u četvrtom minutu nadoknade bio blizu novog šoka.

Šutirao je "iz voleja" nakon kornera, a Ter Štegen je imao sreće da ovaj strašni šut prođe pored gola. Barsa je sada na bod od Reala, ali ima i dva meča više od "kraljevskog kluba".

Kasnije uveče, Selta je deklasirala poslednju Osasunu rezultatom 3:0 (1:0).

Domaćini su poveli golom Sista u 23. minutu, da bi u drugom delu meča postigli još dva gola i to u 88. minutu.

Hozabed je u 88. minutu, kada je pogodio mrežu gostiju za 2:0, a konačan rezultat postavio je, samo minut kasnije, Jago Aspas koji je lobovao golmana gostujućeg tima.

Selta je deveta sa 33 osvojena boda, dok je Osasuna i dalje poslednja sa samo deset bodova.

Nemanja Radoja odigrao je ceo meč za pobedničku ekipu, kao i Goran Čaušić u dresu Osasune.