БЛ: Лајпциг опет побјеђује!

После два пораза у низу Лајпциг дошао до победе и то у Менхенгладбаху. Келн и Шалке играли меч без победника.

Фудбал 19.02.2017 | 22:40
Фудбалери Лајпцига после два узастопна пораза забележили су победу у Бундеслиги и сада за лидером Бајерном, који је у суботу ремизирао с Хертом заостају - пет бодова!

Лајпциг је у 21. колу славио у гостима код Борусије у Менхенгладбаху 1:2 (0:1).

Лајпциг је данас повео у 31. минуту голом Емила Фросберга. Гладбах је могао да изједначи, али Торган Азар није искористио пенал у 45. минуту. Најбољи стрелац гостију Тимо Вернер увећао је предност на 0:2 у 55. минуту својим 12. голом у сезони.

Јаник Вестергард смањио је у 81. минуту на 1:2, али домаћин није успео да уради ништа више до краја меча.

Келн и Шалке 04 су у последњем мечу овог кола поделили бодове 1:1.

Шалке је данас повео већ у другом минуту голом Алесандра Шопфа, а Келн је изједначио у 43. поготком Антонија Модестеа.

Шалке је у финишу меча имао три одличне прилике, али није искористио ниједну. "Рудари" су овим бодом прескочили на табели Менхенгладбах због боље гол разлике.

Келн је седми са 33 бода, једним мање од Херте која је на последњем месту које води у европска такмичења.