BL: Lajpcig opet pobjeđuje!

Posle dva poraza u nizu Lajpcig došao do pobede i to u Menhengladbahu. Keln i Šalke igrali meč bez pobednika.

Fudbal 19.02.2017 | 22:40
Fudbaleri Lajpciga posle dva uzastopna poraza zabeležili su pobedu u Bundesligi i sada za liderom Bajernom, koji je u subotu remizirao s Hertom zaostaju - pet bodova!

Lajpcig je u 21. kolu slavio u gostima kod Borusije u Menhengladbahu 1:2 (0:1).

Lajpcig je danas poveo u 31. minutu golom Emila Frosberga. Gladbah je mogao da izjednači, ali Torgan Azar nije iskoristio penal u 45. minutu. Najbolji strelac gostiju Timo Verner uvećao je prednost na 0:2 u 55. minutu svojim 12. golom u sezoni.

Janik Vestergard smanjio je u 81. minutu na 1:2, ali domaćin nije uspeo da uradi ništa više do kraja meča.

Keln i Šalke 04 su u poslednjem meču ovog kola podelili bodove 1:1.

Šalke je danas poveo već u drugom minutu golom Alesandra Šopfa, a Keln je izjednačio u 43. pogotkom Antonija Modestea.

Šalke je u finišu meča imao tri odlične prilike, ali nije iskoristio nijednu. "Rudari" su ovim bodom preskočili na tabeli Menhengladbah zbog bolje gol razlike.

Keln je sedmi sa 33 boda, jednim manje od Herte koja je na poslednjem mestu koje vodi u evropska takmičenja.