ПОР: Порто је први!

Иако је са друге стране био тим са зачеља табеле, Змајеви су морали озбиљно да се помуче како би начели противничку одбрану, али су онда стигли до убељивог славља - 4:0.

Фудбал 18.02.2017 | 10:00
Корак по корак и Порто је на првом месту! Змајеви су на Драгау лагано изашли на крај са слабашном Тонделом и пробили се на лидерску позицију португалске Примеире, али са утакмицом више од највећег конкурента за шампионску титулу, лисабонске Бенфике - 4:0 (1:0).

Иако је са друге стране био тим са зачеља табеле, Змајеви су морали озбиљно да се помуче како би начели противничку одбрану. Тондела је одолевала све до саме завршнице првог полувремена, када је Андре Силва из једанаестерца довео екипу Нуна Еспирита Санта у вођство.

Све је било решено евроголом Рубена Невеса у 54. минуту, а после су се на то надоградили погоци Тикиња и Дијога Жоте.

Змајевима је ово шеста узастопна првенствена победа и најбоља могућа најава првог меча осмине финала Лиге шампиона са Јувентусом (среда, 20.45). Наредно коло Примеире заказано је за дерби Порта, када састав Нуна Еспирита Санта иде на ноге градском ривалу Боависти.