POR: Porto je prvi!

Iako je sa druge strane bio tim sa začelja tabele, Zmajevi su morali ozbiljno da se pomuče kako bi načeli protivničku odbranu, ali su onda stigli do ubeljivog slavlja - 4:0.

Fudbal 18.02.2017 | 10:00
Korak po korak i Porto je na prvom mestu! Zmajevi su na Dragau lagano izašli na kraj sa slabašnom Tondelom i probili se na lidersku poziciju portugalske Primeire, ali sa utakmicom više od najvećeg konkurenta za šampionsku titulu, lisabonske Benfike - 4:0 (1:0).

Iako je sa druge strane bio tim sa začelja tabele, Zmajevi su morali ozbiljno da se pomuče kako bi načeli protivničku odbranu. Tondela je odolevala sve do same završnice prvog poluvremena, kada je Andre Silva iz jedanaesterca doveo ekipu Nuna Espirita Santa u vođstvo.

Sve je bilo rešeno evrogolom Rubena Nevesa u 54. minutu, a posle su se na to nadogradili pogoci Tikinja i Dijoga Žote.

Zmajevima je ovo šesta uzastopna prvenstvena pobeda i najbolja moguća najava prvog meča osmine finala Lige šampiona sa Juventusom (sreda, 20.45). Naredno kolo Primeire zakazano je za derbi Porta, kada sastav Nuna Espirita Santa ide na noge gradskom rivalu Boavisti.