ШПА: Гранада разбила Бетис за наду у опстанак!

Гранада - 11 лица, 11 различитих заставица! Тиму из Андалузије у победи над Бетисом (4:1) "пошло за руком" нешто што никоме до сада није у Примери.  Нова победа Гранаде у мечу за историју! Има наде за црвено-беле у борби за опстанак у Примери. . .

Фудбал 17.02.2017 | 23:20
Гранада је успела да слави против Бетиса с 4:1 и да са та три бода дође на корак од изласка из зоне испадања. Постигла је три гола у прва 33 минута (Карсела Гонзалес 18, Рамос 28, Переира 33) и ту је практично био крај свих надања Бетису.

Оно по чему ће ова утакмица остати упамћена је чињеница да је Гранада у стартној постави имала 11 играча из 11 различитих земаља што се догодило први пут у историји шпанске Примере.

Можемо да кажемо да је Легија Странаца очитала фудбалску лекцију комшијама из Андалузије, а врела атмосфера видела се и у чињеници да су Переира и Леива добили искључења у 66. минуту па су до крај меча екипе биле са по 10 играча на терену.

Гранада је у том моменту водила с 4:0, а гости су до краја смањили на 4:1 голом Петросау 75. минуту. Ипак, домаћи састав је давно пре тога обезбедио веома важна три бода у борби за опстанак.

Екипа Гранаде је у првих 20 кола шпанског првенства остварила само једну победу, а онда чак две у последња три кола. Довољно да сасвим оживи нада Андалужана у опстанак у Примери!

Бетис је на стадиону Лос Карменес савладан убедљиво, резултатом 4:1 (3:0), а двоструки стрелац био је Колумбијац Адријан Рамос, ове зиме доведен на позајмицу из Борусије Дортмунд.

Карсела Гонзалес био је стрелац у 18, Рамос у 28. и 64, а Переира у 33. минуту, док је почасни погодак за госте био дело Петроса 15 минута пре краја.

Ипак, податак по коме ће ова утакмица остати записана у историји Примере нема везе са коначним резултатом, ни са било чиме што се догодило током 90 минута игре, већ по одлуци тренера Гранаде Лукаса Алкараза (на слици), да на терен пошаље стартну поставу састављену од фудбалера из 11 различитих земаља!

Никада до сада се у елитном рангу шпанског фудбала није догодило да у првих 11 неког тима нема бар двојице земљака, али очигледно је да у фудбалу за све постоји први пут...

Играли су: Очоа (Мексико), Ингасон (Исланд), Гастон Силва (Уругвај), Уче (Нигерија), Рамос (Колумбија), Вакасо (Гана), Карсела Гонзалес (Мароко), Переира (Бразил), Фулкије (Француска), Литри (Шпанија) и Хонгла (Камерун).

Алказар на овом пољу има велики маневарски простор, пошто су на платном списку Гранаде и двојица Португалаца, Аргентинац, Грк, Словенац, Израелац, као и по један фудбалер из Обале Слоноваче и Малија.