ŠPA: Granada razbila Betis za nadu u opstanak!

Granada - 11 lica, 11 različitih zastavica! Timu iz Andaluzije u pobedi nad Betisom (4:1) "pošlo za rukom" nešto što nikome do sada nije u Primeri.  Nova pobeda Granade u meču za istoriju! Ima nade za crveno-bele u borbi za opstanak u Primeri. . .

Fudbal 17.02.2017 | 23:20
Granada je uspela da slavi protiv Betisa s 4:1 i da sa ta tri boda dođe na korak od izlaska iz zone ispadanja. Postigla je tri gola u prva 33 minuta (Karsela Gonzales 18, Ramos 28, Pereira 33) i tu je praktično bio kraj svih nadanja Betisu.

Ono po čemu će ova utakmica ostati upamćena je činjenica da je Granada u startnoj postavi imala 11 igrača iz 11 različitih zemalja što se dogodilo prvi put u istoriji španske Primere.

Možemo da kažemo da je Legija Stranaca očitala fudbalsku lekciju komšijama iz Andaluzije, a vrela atmosfera videla se i u činjenici da su Pereira i Leiva dobili isključenja u 66. minutu pa su do kraj meča ekipe bile sa po 10 igrača na terenu.

Granada je u tom momentu vodila s 4:0, a gosti su do kraja smanjili na 4:1 golom Petrosau 75. minutu. Ipak, domaći sastav je davno pre toga obezbedio veoma važna tri boda u borbi za opstanak.

Ekipa Granade je u prvih 20 kola španskog prvenstva ostvarila samo jednu pobedu, a onda čak dve u poslednja tri kola. Dovoljno da sasvim oživi nada Andalužana u opstanak u Primeri!

Betis je na stadionu Los Karmenes savladan ubedljivo, rezultatom 4:1 (3:0), a dvostruki strelac bio je Kolumbijac Adrijan Ramos, ove zime doveden na pozajmicu iz Borusije Dortmund.

Karsela Gonzales bio je strelac u 18, Ramos u 28. i 64, a Pereira u 33. minutu, dok je počasni pogodak za goste bio delo Petrosa 15 minuta pre kraja.

Ipak, podatak po kome će ova utakmica ostati zapisana u istoriji Primere nema veze sa konačnim rezultatom, ni sa bilo čime što se dogodilo tokom 90 minuta igre, već po odluci trenera Granade Lukasa Alkaraza (na slici), da na teren pošalje startnu postavu sastavljenu od fudbalera iz 11 različitih zemalja!

Nikada do sada se u elitnom rangu španskog fudbala nije dogodilo da u prvih 11 nekog tima nema bar dvojice zemljaka, ali očigledno je da u fudbalu za sve postoji prvi put...

Igrali su: Očoa (Meksiko), Ingason (Island), Gaston Silva (Urugvaj), Uče (Nigerija), Ramos (Kolumbija), Vakaso (Gana), Karsela Gonzales (Maroko), Pereira (Brazil), Fulkije (Francuska), Litri (Španija) i Hongla (Kamerun).

Alkazar na ovom polju ima veliki manevarski prostor, pošto su na platnom spisku Granade i dvojica Portugalaca, Argentinac, Grk, Slovenac, Izraelac, kao i po jedan fudbaler iz Obale Slonovače i Malija.