НБА: Бјелица коначно заблистао, Кармело срушио Спарсе!

Кошаркаши Минесоте убедљиво су савладали Чикаго у мечу у којем се наш Немања Бјелица коначно пружио одличну партију.

Кошарка 13.02.2017 | 01:28
Минесота је савладала Булсе резултатом 117:89, а српски репрезентативац је на терену провео 18 минута и за то време постигао 16 поена (6-12 из игре, 3-6 за три), уз 6 скокова и 3 асистенције.

Утакмица је била решена већ након прве четвртине коју су Тимбервулвси добили са 34:17, па је Немања добио нешто више минута у наставку.

Добијену минутажу је потпуно искористио о чему сведочи и податак да је од 6 ухваћених лопти чак 5 било у нападу.

Поен више од Бјелице уписао је Рики Рубио који је имао и 11 успешних додавања, Карл-Ентони Таунс се зауставио на 22, а најефикаснији је био Ендру Вигинс са 27 поена и 6 скокова.

У редовима Булса најбољи је био Даг Мекдермот са 16 поена.

У другом мечу вечери видели смо изненађење – Њујорк Никси добили су Сан Антонио Спарсе резултатом 94:90.

Кармело Ентони био је најбољи појединац у својој екипи са 25 постигнутих поена (9-21 из игре), уз 7 скокова. Дерик Роуз је додао 18, два више од Кристапса Порзингиса који је ухватио 7 лопти.

Код Спарса Кавај Ленард је играо буквално сам, али није могао да се избори са Никсима – убацио је 36 поена и имао 9 скокова, док су једини двоцифрени поред њега били Ламаркус Олдриџ са 15 и Дејвид Ли са 10 поена.