NBA: Bjelica konačno zablistao, Karmelo srušio Sparse!

Košarkaši Minesote ubedljivo su savladali Čikago u meču u kojem se naš Nemanja Bjelica konačno pružio odličnu partiju.

Košarka 13.02.2017 | 01:28
Minesota je savladala Bulse rezultatom 117:89, a srpski reprezentativac je na terenu proveo 18 minuta i za to vreme postigao 16 poena (6-12 iz igre, 3-6 za tri), uz 6 skokova i 3 asistencije.

Utakmica je bila rešena već nakon prve četvrtine koju su Timbervulvsi dobili sa 34:17, pa je Nemanja dobio nešto više minuta u nastavku.

Dobijenu minutažu je potpuno iskoristio o čemu svedoči i podatak da je od 6 uhvaćenih lopti čak 5 bilo u napadu.

Poen više od Bjelice upisao je Riki Rubio koji je imao i 11 uspešnih dodavanja, Karl-Entoni Tauns se zaustavio na 22, a najefikasniji je bio Endru Vigins sa 27 poena i 6 skokova.

U redovima Bulsa najbolji je bio Dag Mekdermot sa 16 poena.

U drugom meču večeri videli smo iznenađenje – Njujork Niksi dobili su San Antonio Sparse rezultatom 94:90.

Karmelo Entoni bio je najbolji pojedinac u svojoj ekipi sa 25 postignutih poena (9-21 iz igre), uz 7 skokova. Derik Rouz je dodao 18, dva više od Kristapsa Porzingisa koji je uhvatio 7 lopti.

Kod Sparsa Kavaj Lenard je igrao bukvalno sam, ali nije mogao da se izbori sa Niksima – ubacio je 36 poena i imao 9 skokova, dok su jedini dvocifreni pored njega bili Lamarkus Oldridž sa 15 i Dejvid Li sa 10 poena.