ФРА: Ница ишчупала бод, пораз Марсеја у Нанту!

Фудбалери Сент Етјена победили су на свом терену екипу Лоријена у 25. колу Лиге 1 – 4:0 (2:0).

Фудбал 13.02.2017 | 10:30
Домаћи тим повео је голом Перина у 18. минуту, а у листу стрелаца уписали су Веретут у 20, Хамума у 58. и Жоржињо у 90. минуту.

Овом победом Сент Етјен налази се на петом месту на табели и приближио се четвртпмпласираном Лиону, на само бод заостатка.

Лоријен је остао на зачељу табеле са 22 бода, четири мање од Нанта који је у сигурној зони.

У нешто раније одиграном мечу, сусрет између Рена и Нице завршен је резултатом – 2:2.

Ница је као гост губила у првом полувремену, али је наставку меча изборила реми.

Прво је Донис у 59. минуту смањио преднот Рена, да би Валентин Ејсерик донео бод својој екипи.

Ница полако заостаје у шампионској трци са водећим Монаком и браниоцем титуле Пари Сен Жерменом и налази се на трећој позицији.

С друге стране наставио серију без победе и десети је на табели са 33 бода.

У последњем мечу дана Нанси је са 3:2 савладао Олимпик из Марсеј – Дијего, Степински и Томасон погађали за домаће, док је двоструки стрелац за госте био Гомис.

Марсеј је остао шести са 36 бодова, док је Нант скочио на 12. позицију са седам бодова мање.