FRA: Nica iščupala bod, poraz Marseja u Nantu!

Fudbaleri Sent Etjena pobedili su na svom terenu ekipu Lorijena u 25. kolu Lige 1 – 4:0 (2:0).

Fudbal 13.02.2017 | 10:30
Domaći tim poveo je golom Perina u 18. minutu, a u listu strelaca upisali su Veretut u 20, Hamuma u 58. i Žoržinjo u 90. minutu.

Ovom pobedom Sent Etjen nalazi se na petom mestu na tabeli i približio se četvrtpmplasiranom Lionu, na samo bod zaostatka.

Lorijen je ostao na začelju tabele sa 22 boda, četiri manje od Nanta koji je u sigurnoj zoni.

U nešto ranije odigranom meču, susret između Rena i Nice završen je rezultatom – 2:2.

Nica je kao gost gubila u prvom poluvremenu, ali je nastavku meča izborila remi.

Prvo je Donis u 59. minutu smanjio prednot Rena, da bi Valentin Ejserik doneo bod svojoj ekipi.

Nica polako zaostaje u šampionskoj trci sa vodećim Monakom i braniocem titule Pari Sen Žermenom i nalazi se na trećoj poziciji.

S druge strane nastavio seriju bez pobede i deseti je na tabeli sa 33 boda.

U poslednjem meču dana Nansi je sa 3:2 savladao Olimpik iz Marsej – Dijego, Stepinski i Tomason pogađali za domaće, dok je dvostruki strelac za goste bio Gomis.

Marsej je ostao šesti sa 36 bodova, dok je Nant skočio na 12. poziciju sa sedam bodova manje.